Біографія Чемерис Валентин

Народився майбутній письменник 8 липня 1936 року на щедрій на таланти полтавській землі, рідною для нього є й Дніпропетровщина. Валентин Лукич Чемерис — сучасний український письменник, митець різноманітних зацікавлень: його перу належать сатирично-гумористичні твори, твори сучасної та історичної тематики, твори для дітей, фантастика, детективи, публіцистика.

Перед цим було навчання в Літературному інституті імені О. М. Горького (м. Москва), праця на підприємствах Придніпров’я, у редакціях обласних газет, у дніпропетровському видавництві «Промінь».

Був головою дніпропетровської організації Спілки письменників України, головним консультантом у адміністрації Президента України, працював у багатьох редакціях всеукраїнських газет, зокрема в «Літературній Україні».

Вражають його відзнаки та нагороди: Лауреат республіканської премії в галузі сатири та гумору імені Остапа Вишні, літературної премії імені Ф. Маківчука, С. Олійника, гумористичної премії Одарки й Карася; за кращі оповідання присуджена премія імені Ю. Яновського; за романи з історії України «Фортеця на Бористені» та «Ордер на любов» автору присуджена Міжнародна премія Українського козацтва «Лицарське перо» (2008).

2009 року присуджена літературна премія імені Івана Мазепи за історичний роман про гетьмана Петра Дорошенка «Без права повернення», літературно-мистецька премія ім. І. Нечуя-Левицького.

Творчий шлях В. Чемерис розпочав як письменник-гуморист, видав 18 збірок гуморесок, пародій, веселих повістей. Пише й «серйозну» прозу (автор 9 романів, багатьох повістей, оповідань), а також твори для дітей. Зібрав та впорядкував видання «Українські анекдоти».

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (4 Votes)