Аналіз кіноповість "Україна в огні", О. Довженко:

Тема: зображення однієї із найтрагічніших сторінок Великої Вітчизняної війни — її початку та відходу радянських військ углиб території СРСР, на схід, гіркоти поразок, масового героїзму українського народу в боротьбі з гітлерівцями, а також негативних явищ радянської дійсності, що виявилися в ході всенародного випробування: черствості й егоїс­тичності партійно-чиновницького апарату, незнання молодими українцями своєї історії та відсутності в них національної гордості.

Ідея: упевненість українського народу в перемозі над ворогом, незламність духу й непохитність українців у боротьбі з фашистами, здатність народу до визвольної бо­ротьби.

Жанр: "Україна в огні" є кіноповістю, тобто художнім твором, що поєднує елементи кіно та повісті.

Сюжет і композиція: кіноповісті специфічні, носять "сліди битви сценариста з письмен­ником". Твір складається з 50 окремих епізодів-картин, має кілька сюжетних ліній, почи­нається заспівом.

Герої: родина Лавріна Запорожця, яка уособлює долю всього українського народу. Сини Лавріна — Роман, командир партизанського загону; Іван — боєць Червоної Армії. Мина Товченик, зв’язковий партизанського загону. Василь Кравчина, танкіст-червоноармієць. Жіночі образи. Олеся, дочка Лавріна; Христя Хутірна, Тетяна Запорожчиха, стара Левчиха. Представники ворожого табору: німецький полковник Ернст фон Крауз, його син лейте­нант Людвіг, капітан Штігліц, італійський капітан Пальма.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)