Аналіз казки "Соловей", Г. К. Андерсон:
Тема: лише справжнє мистецтво здатне перемогти смерть і навіть ті сили зла, які живуть влюдській душі. Мистецтво змінює людину, робить її кращою, чистішою.
Ідея: не можна плутати зовнішню досконалість із живим мистецтвом, навіть найкрасивіша іграшка лишається тільки забавкою, а справжнє мистецтво зачіпає за живе і спонукає відгукуватися всім серцем і лише воно може виявитися сильнішим за смерть.
Жанр: казка.
Основна думка: справжнє мистецтво має бути вільне, воно говорить правду рибалці, дівчинці і імператору. Це дуже мудра казка, бо вона нагадує, що не можна плутати зовнiшню досконалiсть iз живим мистецтвом. Тому що навiть найкрасивiша iграшка лишається тiльки забавкою, а справжнє мистецтво зачiпає за живе i змушує вiдгукуватися усiм серцем, i лише воно може виявитися сильнiшим за смерть. Мистецтво – дивна сила. Вона може робити чудеса з людиною, яка доторкнулася до прекрасного, простого i водночас таємничого свiту мистецтва. Мистецтва, що може перемогти смерть.
План до казки "Соловей", Г. К. Андерсон:
1. Палац імператора
2. Спів солов’я.
3. Імператор дізнається про солов’я.
4. Соловей в імператорському палаці.
5. Поява штучного солов’я.
6. Успіх штучної пташки.
7. Справжній соловей покидає палац.
8. Причина повернення «маленької сірої пташки» до імператора.
9. Смерть відступила.
10. Домовленість імператора і солов’я.
Інтерактивне гроно Живий соловей: надзвичайна пташка, солодко співав, солодкий чудовий голос, це — найкраще!, простий вигляд, маленька сіренька пташка.
Інтерактивне Штучний соловей: збивався на вальси, обсипаний діамантами, рубінами та сапфірами, блищав, як браслет або брошка, маленький художній виріб, плід людського розуму, блищав сріблом та золотом.