Біографія Стендаля

Анрі Марі Бейль (1783-1842), більш відомий під псевдонімом Стендаль - видає французький письменник, один з родоначальників літературного жанру «реалістичний роман».

Дитинство і юність
Вивчаючи непросту, багато в чому суперечливу біографію Стендаля, стає ясно, що він був мужнім, стійким і пристрасною людиною. Анрі Марі Бейль з'явився на світло в Греноблі - прекрасному місті на південному сході Франції. Ця подія в сімействі юриста Шерюбена Бейль і його дружини Аделаїди-Генрієтти Бейль сталося 23 січня 1783 року.

На жаль, коли хлопчикові минуло 7 років, його мати раптово померла. Виховання лягло на плечі батька і рідної тітки майбутнього письменника. Однак, за визнанням самого Стендаля, головним людиною в його житті був дідусь - Анрі Ганьон. Тільки йому він був зобов'язаний своїм вихованням, освітою, великими знаннями і, найголовніше - здатністю мислити.Отримавши достатню домашню освіту, Стендаль пішов вчитися в місцеву Центральну школу. Там він пробув недовго - всього три роки, і після його відпустили в столицю Франції для вступу до Політехнічну школу. Але стати студентом йому не судилося. Здійсненню його планів завадив переворот 18 брюмера.

Натхненний сміливістю і героїзмом молодого Наполеона Бонапарта, який очолював той змова, він вступив на військову службу. У драгунському полку Стендаль прослужив два роки і пішов у відставку з наміром повернутися в Париж і займатися виключно освітою і літературною діяльністю.

Париж
Французька столиця зустріла його прихильно і подарувала три роки для отримання справжньої освіти. Він вивчав англійську мову, філософію, історію літератури, багато писав і читав. В цей же період він став переконаним ворогом церкви і всього, що пов'язано з містикою і потойбічним.

У 1805 році Стендаль змушений був відновитися на військову службу. З 1806-1809 року він брав участь у всіх європейських битвах наполеонівської армії. У 1812 році добровільно, за власним бажанням пішов на війну з Росією. Він пережив Бородінський бій, своїми очима спостерігав загибель Москви і разом із залишками колись великої наполеонівської армії втік через Березину.

Французький письменник завжди справедливо захоплювався духом і доблестю російського народу. У 1814 році він переїхав до Італії.

Творчість
У Мілані письменник прожив сім років. У короткій біографії Фредеріка Стендаля відзначено, що саме в цей період він написав свої перші серйозні роботи: «Життєписи Гайдна, Моцарта і Метастазіо», «Історія живопису Італії», «Рим, Неаполь і Флоренція» та багато інших. Там же, в Італії, вперше його книги почали публікуватися під псевдонімом «Стендаль».

У 1821 році через що панує в Італії політики насильства і залякування він змушений був тікати на батьківщину. У Парижі, переживаючи складне матеріальне становище, він працював в якості літературного і художнього критика. Це не полегшувало його долі, але допомагало триматися на плаву.

У 1930 його призначили на державну посаду - французьким консулом в Трієсті. В цей же рік в світ вийшов найвідоміший його роман - «Червоне і чорне».

23 березня 1842 року класик французької літератури помер. Це сталося на вулиці під час прогулянки.

4.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)