Коли ми ще маленькі, найчастіше наш вибір не залежить від нас, від наших бажань або переваг, а залежить від інших людей (батьків, бабусь і дідусів, старших братів і систер) обставин і так далі. У цей період ми тільки вчимося жити, ходити і поступово приймати власні рішення.

Однак, чим дорослішими ми стаємо, тим частіше перед нами виникають ситуації де потрібно робити особистий вибір. І частіше мій власний вибір залежить від нашого внутрішнього голосу - совісті і зовнішніх обставин. Вибір залежить від того, що сильніше ваш характер або обставини. Навіть є вислів - обставини були вищі за мене. Це коли людина пояснює свій вчинок посилаючись на зовнішні обставини. Наприклад я викидаю сміття на вулиці, а не в смітник, тому що так роблять інші.

Кажуть що у людини завжди є вибір, навіть якщо здається що його немає. Можна вчинити так і так і так. Але насправді вибирати доводиться між двома: совістю і обставинами. Тому завжди намагайтеся оточувате себе хорошими людьми і добрими справами, і ваш вибір буде відповідати вашому внутрішньому голосу.

Навіть якщо життя не ідеальне, завжди є шанс його змінити. Можливість вибору змінює все. Я продовжую добре вчитися, бути ввічливим, займатися спортом, вчити англійську мову, тому що це мій власний вибір.

3.5681818181818 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.57 (44 Votes)