Аналіз вірша. Художні засоби у вірша "Журавлі високі пролітають", Євген Гуцало: епітети - журавлі високі, піднебесне перо, зеленоокий усміхнений Дніпро, слово журавлине, свята отча земля та інші. Також найчастіше повторюються слова: журавлі, журавлиний, журавлине, високе, високі, перо, вирій.

Центральним образом поезії є журавлі. Журавель у нашого народу здавна уособлює прихід весни, повернення на батьківщину, високу недосяжну мрію та життєву мету. Ще одним символічним образом є перо. Воно уособлює духовність, творчість. Третій образ – це вирій. В українській міфології Вирій – це казкова країна, куди відлітають людські душі, там завжди тепло й сонячно, там вічна весна, дістатися Вирію могли тільки птахи.

Герой хотів би мати журавлине перо саме з вирію, тому що "Щоб воно до вирію літало, журавлиний звідало політ, та завжди із вирію вертало до святої отчої землі".

Головна думка, тема вірша "Журавлі високі пролітають" – це роздуми автора про творчість, про політ думки й фантазії, про пізнання незвіданого та про вірність отчій землі.

2.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.88 (16 Votes)