«Дивак» Тютюнник характеристика діда Прокопа:
Дід Прокоп — старший наставник для Олеся. Він багато чого повідав за життя, багато чого знає. Він відповідає на всі запитання хлопчика, пояснює те, що малому ще не зрозуміло. Олесь, всмоктує всю інформацію, але в дечому не погоджується з дідом, який впевнений, що без насильства в житті не обійтись.
Саме тому дід вважає Олеся диваком — тобто зовсім не готовим до дорослого життя. Алеж все таки любить його, він озивається до нього в хаті, змирившись із тим, що онук такий дивак. Він знає, що у світі його можуть затоптати. Дід говорить йому, що на землі не бити не можна,бо як не ти, так тебе одрепають, ще й плакать не дадуть.
Цитатна характеристика діда Прокопа "Дивак", Тютюнник:
Працьовитий - Коли набирали солому, дід часто сповзав із скирти, нанизував солому на ріжняки і гуцав так, що аж ліса скрипіла. І знову дерся на скирту.
Цікавиться успіхами Олеся - А що, поставили п'ятірку? — питає Прокіп, вишкіряючи десна.
Любить внука - Ет, фармазони... Ти їх не слухай. Змерз, онучку? А ти ножки — на черінь, а зверху кухваєчкою...
Живе по-хижацьки, не розуміє поведінки внука, вчить пристосовуватись до життєвих умов - Та отак побіля них, отак... Того — ліктем, того — почо- том... Гульк — уперед вийшов. Тут, на землі, не бити не можна. Тут не ти, так тебе одрепають ще й плакать не дадуть.
Навчений досвідом - А то вже хто якого поріддя.
Не цурається брати чуже - Це як путнє щось побачиш — дощечку, скажімо, або гвіздочок — тоді бери.
Захланний - Як навіщо? — озвався з пітьми Прокіп. — Це ж собі, а не тещі. Хе-хе!
Думає тільки про себе, перевантажує коня - Нічого. Зате нам легко.
Не співчуває тваринам - Прокіп хльоскав батогом і лаявся.
Вважає свої настанови правильними - Он диви, чого це він розприндився?
Боїться осуду рідної дочки за свої слова, скритний - Він їв швидко, винувато витріщав очі, плямкав тихіше, ніж завжди, і губив крихти в бороду.