Ідейно художній аналіз байки Л. Глібова "Муха і Бджола":
Вступ
: розповідь про Муху-ледащицю та її байдикування.
Основна частина: зустріч Мухи і Бджоли та їхня розмова про значення праці.
Мораль: не можна бути лінивим і нахабним, треба любити чесну працю, яка нас годує.

Якими людськими рисами наділена Муха, а якими Бджола:
Муха – це носій соціального зла, паразит, зухвалий нероба, який вбачає сенс свого існування в безперервному гультяйстві. Л. Глібов наділяє її такими рисами, як хвалькуватість, зухвалість, чванливість, безсовісність.

Бджолі властиві якості, характерні для "маленької людини". Вона – скромна, працьовита, чесна. Їй навіть ніколи перепочити: з ранку до вечора вона у праці, у "клопотах у полі".

Чого навчає байка Л. Глібова "Муха і Бджола":
Засуджувати ледарство, неробство, обмеженість, паразитичне існування; схвалювати працелюбність, справедливість, чесність.

Ідейно художній аналіз байки Л. Глібова "Жаба і Віл":
Тема: зображення жаби, яка намагалася позмагатися з волом стосов­но розміру, в результаті «з натуги луснула — та й одубіла».
Ідея: засудження на прикладі жаби негативних людських вад, а саме жадібності, заздрості, пихатості, хвалькуватості(13 слайд)
Основна думка: «...найлучче жити, Як милосердний бог дає».

Риси характеру Жаби у байці "Жаба і Віл":
Заздрісність, вигадливість, самовпевненість, глупота, цікавість до всього.

Ідейно художній аналіз байки Л. Глібова "Щука":
Тема: зображення суду (його несправедливість і залежність від панів­них класів) над Щукою, яка чинила різноманітну шкоду в ставку його мешканцям і отримала вирок —повернутися знову до річки.
Ідея: засудження дій судочинства, їх легковажність, безглуздість, а через образ Лисиці — підступності, хитрості, хабарництва.
Основна думка: "Як не мудруй, а правди ніде діти. Кінців не можна поховать...". Судді зобов'язані діяти відповідно до законодавства, а непідтриму­вати зацікавлену особу (Лисицю).

3.1879194630872 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.19 (149 Votes)