А чи замислювалися ви, хто ж така людина? Людина — найяскравіше створіння на Землі. Саме властивість думати, мріяти, відчувати, творити робить людину унікальною. Щирість, людяність, любов — ось ключі до серця кожної людини. Якщо ці почуття будуть з нами під час спілкування, діяльності, то ми досягнемо найвищого інтелектуального рівня. Саме тоді нам відкриється справжнє людське серце — невичерпна криниця світлих почуттів. Поринувши в неї, будеш відчувати себе щасливим.
Ти — цілий світ. "На світі безліч таких, як я, але я, їй-богу, один", "Ми — це не безліч стандартних "я", а безліч всесвітів різних",— утверджував В. Симоненко в своїх творах.
Ставлення до людини як до гвинтика, яке принижувало людину, її гідність, убивало її творчий дух — це і змусило написати В. Симоненка вірш "Ти знаєш, що ти — людина?", який увійшов до збірки "Земне тяжіння". Поет сміливо ламав стереотипи, оспівуючи не полководців, керівників, героїв, а простих людей, які творять щоденний подвиг, як, наприклад, баба Онися, що віддала фронтові всіх своїх синів, мудрий дід, жінки, які збавляли собі віку біля курної печі, цілоденно дбаючи про свою родину.
Особливо емоційно наснаженим, з глибоким філософським підтекстом та широким узагальненням є вірш В. Симоненка "Ти знаєш, що ти — людина?", і завдання кожної особистості, кожної людини — дати відповідь на питання, яке містить назва програмового вірша В. Симоненка.