Характеристика образів казки "Мишка" Б. Лепкий:

Характеристика мишці:

Мишка відмовилася жити в хаті своїх господарів, бо там панували скупість, ненажерливість, безсердечність. Здорові, сильні люди забули про честь, взаєморозуміння, милосердя. А мишка добре розуміє, що від зла ще ніколи й ніде не вродило. Вона піклувалася про своїх дітей і боялася, щоб "не навчилися брехати, як люди, тому й покинула хату, краще вже жити на дворі".

Мишка всі події пропускала через своє серце, їй шкодп голодних городянок, ненагодованого немовляти. Вона вміє розрізняти справжні і несправжні цінності.

Риси характеру мишці: справедлива, добра, чуйна, здатна на співпереживання, зневажливо ставиться до жадності, брехні, підступності.

Характеристика господаря:

Коли люди живуть у великих злиднях, господар по-тваринному наживається. Він каже, що й «війна на щось придається». Свої чорні справи він робить у ночі, як злодій, коли все село спить. Коли люди навколо голодні, вони з дружиною "добре їдять". Грошей у нього дуже багато: ящик, у якому колись були гранати, уже майже заповнений грішми, а з голодними він і не думає поділитися. Нащо йому стільки грошей? Виникає питання, чому здоровий чоловік не на війні? Мабуть, хитрістю вдалося викрутитися.

Цей чоловік страшніший ще й тому, що не поважає навіть своєї дружини. Ніколи лагідно не заговорить до неї. Він гроші їй не дає, а тиче під ніс. А коли втратив багатство, то звинуватив у цьому жінку й кинувся на неї з кулаками.

Тисячі жінок і дітей у місті слізьми умиваються, з голоду пухнуть, а господар коптить сало й м'ясо і продає таким самим, як він. Він хоче наскладати стільки грошей, як в банку. "Бог знає, коли буде друга війна", - каже він жінці.

Господиня: жадібна (ложки молока шкодувала), сердита, сварлива, брехала (бідній жінці набрехала, що корови не дають  молока), вмивалася, господиня ходить, як паня.

3.3636363636364 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.36 (11 Votes)