Характеристика козак Кирило Тур "Чорна рада", П. Куліш:

Портрет і зовнішність: "здоровенний козарлюга"; очі «так і грають», «враг його знає — глянеш раз: здається, супиться, глянеш удруге; моргне довгим усом так, наче зараз і підніме тебе на сміх; кремезна постать з розкішними вусами; широка, буйна натура прагне простору, незвичайних пригод, одчайдушних вчинків.

Риси характеру і вдачі: відвага і волелюбність; сильний, енергійний, незламний; ярий захисник запорозької честі; поважне ставлення до гетьмана; високе благородство і щирість; мужність під час кари киями; здатний до самопожертви; запорозька рівність і безкорисливість; добрий товариш і побратим; химерний запорожець; зневага до буденного життя; меткий розум; глибока релігійність.

Поведінка: іноді зухвале ставлення до інших; непередбачувана, часто нелогічна; випадки ігнорування законів Січі (викрадення нареченої геть­мана); діє за покликом серця; почуття власної гідності.

Соціальне у характеристиці героя: батько — запорожець, мати і сестра — звичайні селяни; заперечує патріотичні почуття в самому собі, але вчинки за­порожця свідчать про прямо протилежне; зневажає щоденний побут, родинний затишок.

Казкові якості, притаманні герою: вміння заворожити двері й людей; здатний утекти із замкненого приміщення.

Мова персонажа: говорить «загадками»; пересипає її приказками, прислів’ями, пісенними зворотами; містить уривки з пісень і дум.

3.1153846153846 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.12 (13 Votes)