Повість «Сліпий музикант», написана в 1886 році, дає відповідь головне питання людського життя "Що таке щастя?"

«Людина створена для щастя», але щасливим не створений. Чи буде людина щаслива, це залежить від нього самого, від його розуміння счасть і від його зусиль. Цьому вчить повість «Сліпий музикант».

Дитина народилася сліпою. Страшне нещастя, найстрашніше, яке тільки може бути. І так як його сліпота невиліковна, Петро Попельський, здавалося, приречений на нещасну життя.

«Моє життя наповнена однієї сліпотою, - говорить він. - Ніхто не винен, але я найнещасніші всякого жебрака ». Він став злим і дратівливим егоїстом. «Та сама рука, яка позбавила мене зору, коли я ще не народився, і вжилися в мене цю злість ...» Фізична сліпота з'єдналася зі сліпотою духовної, коли людина нічого не бачить і не хоче бачити, крім себе.

Але Петро прозрів. Він не став зрячим, але перестав відчувати себе нещасним. Цьому допоміг дядько Максим, старий боєць, який знав, що справжня життя не животіння, що не спокій, а праця і боротьба. «Він мріяв для Петра нема про спокої, а про можливій повноті життя». Повнота життя лише в єднанні з людьми. І Максим посилає в подорож з жебраками сліпими.

«Я хотів, щоб ти відчував чуже горе і перестав так носитися зі своїм ...». І Петро «дізнався горе, сліпе і зрячі, від якого не раз боляче стискалося серце ... Очі його ставали як і раніше чистими і як і раніше незрячими. Але душа, безсумнівно, зцілилася ».

Зцілених душа відкрила сліпому музиканту глибину «життєвої правди, зробила його музичний талант потрібним людям. «І кожне серце тремтіло, наче він стосувався його своїми швидко біжать руками». Така ця повість про сліпого музиканта, повчальна для кожного. Щастя п подоланні егоїзму, в любові до людей, у праці та творчості на загальне благо.

3.5061728395062 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.51 (162 Votes)