Комедія “Сто тисяч” стала першою схо­динкою в зображенні великого ряду образів глитаїв, які намагалися розба­гатіти за рахунок зубожіння більшості селян. Одним з таких представників став Герасим Калитка – головний герой комедії.

Яким постає перед нами герой твору? Хто він такий?
- Герасим Никодимович Калитка – реалістичний тип куркуля – нагрома­джувача грошей і “преобладателя земельки”.

Герасим Калитка - дріб’язкова людина, що трясеться над капіталом, як той Кощій, що над златом чахне. Багатій втрачає спокій і сон, зривається на наймитах, дружині, слідкує за ко­жною крихтою хліба, бере в заставу волів кума, бо так надежні-ше. А в результаті стає жертвою жидівської афери, бо бажання легкої наживи, заздрість до свого сусіда Жолудя просто засліплюють йому очі.

Риси характеру та його оточення:
а) жадібність і заздрість;
б) зажерливість, сліпа любов до землі, єдиний сенс життя – гроші
в) здатність на ризик, шахрайство;
г) лицемірство, деспотизм, грубість, черствість, скупість, безглузда економія;
д) хитрість.

Цей образ не втрачає своєї актуальності і за наших часів, адже за­раз ми зустрічаємо людей, для яких знецінилось одвічне, істинне, для яких гроші затьмарили все. Цей твір є одвічним нагадуванням про те, що є дійсною цінністю для всіх нас.

Потрібно пам’ятати, що справжнім багатієм є не той, хто має вдо­сталь грошей, а той, хто має здоров’я, друзів, свободу, має можли­вість спілкуватися з рідними, жити чесно, просто, зростати духовно. Такі багатства неоціненні і коштують набагато більше, ніж сто ти­сяч.

У комедії "Сто тисяч" викривається патологiчна зажерливiсть багатiя Герасима Калитки, який добре розумiє, що його багатство створюється працею наймитiв, їх нещадною експлуатацiєю, проте шкодує для них по­живно? страви, навiть шматка хлiба. Він зовсім засліплений жадобою до грошей, тому легко стає жертвою досвідчених шахраїв-фальшивомонетни­ків. Кожна думка, вчинок підпорядкований здійсненню мети, жалкує гро­шей для своєї родини, годує своїх робітників як собак. Він безмежно зра­дів, що йому пощастило розкрити секрет як багатіють його конкуренти, тому й погодився на шахрайські махінації. Образ Калитки наскрізь сати­ричний. Уже саме прізвище говорить за себе

4.6428571428571 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (7 Votes)