У сучасному світі кожен намагається протистояти лиху, кривді, жорстокості захищаючи добро, правду, справедливість. Як герой твору Б. Харчука "Планетник", так і будь-яка людина опиняється в конфліктних ситуаціях і мусить сама обирати правильний шлях. Тому герой твору повсякчас прагне довести людині свою щирість, чуйність, але вони не завжди її сприймають.

Всі життєві негаразди односельці пов’язують з Планетником – з представником, на їхню думку, нечисті , тої сили. Згадаймо епізод, коли одного року великі зливи, а згодом посуха завдали шкоди врожаю і люди звинуватили його. Навіть прокляли Планетника і вирішили стратити, спалити. Хлопець в ув’язненні, бідолашна мати за допомого квітучого нарциса звільняє сина. Планетник, перетворившись на вогняну кулю відлітає у небо. Герой так і не встиг пізнати більшого, щоб і далі творити добро на благо інших.

Безумовно, зла в нашому житті теж багато. Воно зумовлене багатьма обставинами. Але необхідно, за словами Планетника, жити "…у згоді з людьми, з усіми прислухатися до порад інших, "…ти дій – для людських поколінь. І не поклавдав рук» .

Головного героя назвали Планетником, бо він зумів накликати дощ, стягнувши хмари. Він – символ незламного духу природи. Вони віддзеркалюються один в одному. І кожна людина, людський рід – з кореня добра і зла…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)