У повісті-казкі я зустрілся з різними дітьми. Як ми побачили, усі ці діти мають різні риси характеру. Августуса, Веруку, Віолетту, Майка об’єднує одні вади: вони грубі, егоїсти. Тобто вони наділені негативними рисами, тому і не дивною виявилася їхня поведінка на фабриці. Вони не слухають містера Вонка, не реагують на його зауваження, тому вони програли.

Хлопчик Чарлі  відрізняється  від  цих  дітей своєю поведінкою. Головною метою господаря фабрики  уважно стежити за маленькими гостями, і знайти серед дітей найбільш розумного, чемного й доброго.

Чарлі важко було змагатися з багатими й упевненими в собі суперниками, бо страшна бідність, у якій жила родина хлопчика, зробила його дещо сором’язливим і незграбним. Але Чарлі мав головну перевагу, про яку  і сам не здогадувався - добро та щирость - це те чому навчае автор. Тому він став господарем шоколадної фабрики містера Вонки.

Також у свойому творі для дітей "Чарлі і шоколадна фабрика" Роальд Дал засуджує поганих батьків, які не піклуються про дітей або дозволяють їм занадто багато. Автор вчить, що хорошим дітям ніколи не буде самотньо, адже для них завжди знайдеться друг. Водночас він не ідеалізує своїх персонажів, а зображує їх такими, якими вони є. Хочеться вірити, що з часом вони зрозуміють  помилку щодо своєї поведінки.

3.6360294117647 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.64 (136 Votes)