Основна ідея, головна думка твору О. Довженка "Ніч перед боєм" - це твір про любов до рідного краю, вміння виконувати власний обов’язок перед Батьківщиною та про науку ненависті до ворогів.

Довженкова любов до України в цьому творі будить в наших серцях вогонь патріотизму, гордості за своє походження, за свій нескорений духом і трагічними сторінками життя народ. Довженківська правда змушує поміркувати про цінність людського життя, про те, що може залишити людина після себе.

Любовь до Батківщини, "дід Платон і дід Савка потопили цілий човен німців, принесли в жертву  своє життя, бо ненавиділи фашистів і хотіли хоч якось прислужити своїй Батьківщині" породила ненависть у Колодуба до ворогів: "…Але, де б я не був, як би не гули навколо мене ворожі вихори, їм ніколи вже не затушить того вогню, що викресав з мене колись у човні дід Платон... Що наше життя? Що наша кров, коли страждає вся наша земля, увесь народ? — голос капітана зазвучав, як бойова сурма. — Я, хлопці, у бою сторукий, помножений  стократ  на  гнів і ненависть!.."

3.0694444444444 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.07 (36 Votes)