Моральная проблематика казок-притч реалізується шляхом відтворення боротьби реальних і вигаданих персонажів. З-поміж останніх – Галайло, що береться керувати людиною, змушуючи її виконувати свої забаганки. Як переконує розказана бляшанкою "Казка про Галайла", людина здатна сама себе захистити, якщо подбає про це і докладе певних зусиль. "Для того, щоб бути вільним, треба вчасно розтинати пута, які доля накидає на кожного, аби випробувати нашу мужність".
Казки, в яких акцентовано моральні аспекти, містять повчальний компонент, що не набуває, проте, нав’язливого характеру. Так, "Казка про пихатість" має ознаки притчі, адже акцентує на етичному виборі героя, який відплатив своїм гостинним морським істотам чорною невдячністю. У притчі зображено, як віслюк, урятувавши морську мушлю, потрапив у водяне царство, де всі його шанують, поважають.
Письменниця вміє будувати напружений сюжет, насичувати твори незвичайними пригодами, та стають засобом актуалізації важливих проблем: упорядкування світобудови, сенсу життя, божественного і людського вимірів у людині, обов’язку, волі, віри, дружби, вдячності та інших.