Аналіз вірша "Любіть Україну", В. Сосюра:

Тема: ліричний образ "вишневої України", у якому сплелися краса її природи і "солов’їна мова", її звитяжна історія і волелюбність її народу.

Ідея: Поезія написана у формі емоційного звертання-заклику до земляків. Автор закликає любити, оберігати, возвеличувати рідну Батьківщину, яку порівнює з бі­блійною "неопалимою купиною" — символом безсмертя.

У поезії проявилася любов поета до рідної Батьківщини та її культури. Йому вдалося передати найпотаємніші почуття, що живуть у серцях багатьох людей, хоча не кожен уміє їх висловити. У вірші поєдналися при­страсть поета-патріота і ніжність поета-лірика.

Літературний рід: лірика.

Жанр: вірш.

Вид лірики: громадянська (патріотична)

Мотив: щира любов до рідної України.

Ліричний герой: людина з чіткою громадянською позицією, сповнена патріотичних почуттів.

Художні засоби: повтор - «любіть Україну», епітети - «вишнева Укра­їна», «мова солов’їна», «краса, вічно жива і нова», «очі ніжно-карі», «ба­гряні стяги», «хмари пурпурові», «весни світлі і щирі», «небо голубе», порівняння - «як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води...» , «як порох і як дим», «як та купина», гіперболи - «без неї ніщо ми, як порох і дим», «люби її кожну хвилину», «вічні ми будемо з нею», персоніфікації - Україна «живе у стежках, у дібровах», «в огні канонад, що на захід женуть чужинців..», «в багнетах, що в тьмі.пробивають нам путь», «гудуть батареї», риторичні звертання - «Любіть Україну!», «Юначе», «Дівчино!», метафори в просторів солодкому чарі

Віршовий розмір: написаний амфібрахієм.

3.6774193548387 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.68 (31 Votes)