Тема: гумористична розповідь про життя і пригоди школярів із села Великі Чаплі (дружбу і перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення)

Ідея: поетизація першого почуття, утвердження високих моральних цінностей, таких як відповідальність, уміння дружити, працьовитість, вза-ємопідтримка, саморозвиток, наполегливість, уміння відповідати за свої вчинки.

Тема: алегорична розповідь про середньовічне князівство Люботин на Галичині, де співіснують добрий дракон Грицько — поет та християнин, мудрий Пустельник, підступний князь, легковажна князівна та хоробрі лицарі.

Ідея: провівши паралелі із сучасним світом, у якому й досі живуть «драконячі закони», дійти до висновку: суспільство, у якому гинуть поети й панують покидьки, е нездоровим і потребує кардинальних змін.

Тема: розповідь про буденне життя коня Шептала, який одного разу вирвався на волю. Образ білого коня алегоричний — це індивідуум, що від­різняється від оточення, виділяється з натовпу.

Ідея: дуже важливо для кожного зберігати власну індивідуальність у сучасному жорстокому світі, залишатися людиною в будь-яких ситуаціях.

Тема: розповідь про проблеми дорослішання учнів 7-Б класу однієї зі львівських шкіл, їхні захоплення, дружбу, конфлікти, взаємини з бать­ками.

Ідея: утвердження думки про важливість моральних чеснот у житті людини, дружби та підтримки батьків. Про те, що характер справжньої особистості гартується тільки в боротьбі з життєвими труднощами, й орієнтирами в цій боротьбі є загальнолюдські цінності.

Тема: незбагненна краса світу.

Ідея: патріотичні почуття, передані словом.