Тема: зображення активного відпочинку київських хлопців у селі на Полтавщині.

Ідея: уславлення краси праці, душевної доброти, безкорисливості, відчуття любові, щирості; засудження заздрості, пияцтва як негативного соціального явища.

Основна думка: тільки в праці, гармонії з природою, оточуючим світом людина стає красивою, душевно багатою, здатною до міцної дружби, палкого кохання.

Жанр: повість.

Композиція. Твір складається з 28 розділів. Події відбуваються на Полтавщині під час літніх канікул у школярів. Експозиція: троє хлопців — Валер’ян Ліщина, Вітя Барановський, Кость Ясінський — вирушили у мандрівку до села на Полтавщину. Зав’язка: гостювання Валі, Віті, Костя у Бондарів, допомога хлопців збирати урожай мешканцям села, які потребують допомоги; дружба, а потім кохання між Настею до Костя і Віті до Насті. Кульмінація: непорозуміння у коханні до Насті між Костею і Вітею. Розв’язка: від’їзд хлопців додому; олив’яний перстень на руці у Кості — згадка про дружбу, кохання з Настею.

Проблематика твору: праця і невміння; любов і ненависть, страждання; збереження національних традицій (речі-експонати для музею); особистість і суспільство.

Зміст "Олив’яний перстень", Васильченка. Троє київських хлопців — Валер’ян, Вітя, Кость — вирішили під час літніх канікул здійснити подорож до села на Полтавщину: відвідати родину Бондарів. Перебуваючи на селі, хлопці допомагали багатьом його мешканцям у жнивний час, брали активну участь в організації і проведенні вистави «На баштані». Напружений момент твору — коли виникли непорозуміння між Костею і Вітею. Вітя у нетверезому стані намагався домогтися кохання і поваги від дівчини. Олив’яний перстень, який Настя купила на ярмарку, вона подарувала Кості на згадку про себе. Швидко промайнув час, і хлопці вирушили знову додому в Київ.

1.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.25 (2 Votes)