Аналіз казки "Аліса в Країні Див", Льюїс Керролл:

Тема: дивовижні, фантастичні пригоди дівчинки Аліси уві сні.

Ідея: у творі автор обстоював свободу всіх і кожного, свободу думки, мрії, творчості, без яких неможливий прогрес людства.

Жанр: повість-казка.

Сюжет: зав'язкою сюжету служить опис подорожі по річці. Казковість дії починається тоді, коли під час зупинки на березі Аліса бачить тікає в капелюсі і з рукавичками кролика, кидається за ним слідом і провалюється в нору. Пролетівши її, вона приземляється в підземній країні чудес. Сюжет пригод зав'язаний на пошуку Алісою двері в сад, який вона побачила в замкову щілину в будинку Білого Кролика після приземлення. Шукаючи вихід в сад, героїня постійно виявляється залученою в різні безглузді ситуації з іншими персонажами казки. Твір закінчується черговим абсурдним пригодою, під час якого Аліса прокидається і бачить, що вона все ще перебуває в компанії друзів на березі річки.

Головни герої: Аліса та Білий Кролик.
Герої: Капелюшник, Болванщик, Валет червів, Герцогиня, Грифон, Королева червів, Король червів, Березневий заєць, Додо, Синя гусінь, Соня, Черепаха Квазі, Чеширський кіт, Ящерка Білль.

Характеристика героїв:
Білий Кролик - боязкий, улесливий;
Чеширський Кіт - хитрий, розумний, товариський:
Фальшивий Черепаха - не любить вчитися, любить розважатися, розповідає свої вигадані історії;
Капелюшник- дивакуватий, боязкий, любить загадки;
Королева - груба, зла, жорстока.
Висновок: казкові персонажі дуже різні за своїм характером, але відіграють у казці яскраву роль, що робить цей твір незвичайним, загадковим.

План до казки "Аліса в Країні Див", Керролл:
1. Білий кролик.
2. Дверцята в садок.
3. Дивна миша.
4. Гусениця з кальяном.
5. Чаювання.
6. У королеви.
7. Суд.
8. Просто був сон.

Ознаки фантастики у творі Л. Керролла "Аліса в Країні Див":
У творі Л. Керролла все відбувається за законами фантастики, тому всі предмети, персонажі, простір і навіть час набувають незвичайних властивостей. Аліса то збільшується, то зменшується, їй на шляху зустрічаються казкові герої, котрі вміють розмовляти. А ще - вони говорять такі дивні речі, які спонукають Алісу мислити зовсім не так, як вона мислила раніше. Наприклад, один із героїв повісті-казки Л. Керролла - Капелюшник - говорить про час так: "Якби ти знала Час так, як я... Він - живий".

3.8246753246753 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.82 (154 Votes)