Аналіз твору повість "Полліанна", Е. Портер:

Тема: твір про героїню, яка не тільки сама вміла бачити щасливі моменти, а й навчила радіти інших.

Ідея: радості життя та відкриття світу.

Жанр: повість.

Головні герої: Полліана, тітка Поллі, Ненсі, Том, Лікар Чілтон, Джон, Пендлтон, Джиммі Бін.

Головна думка: Погляд Поліанни завжди зупиняється на кращому, на красивому. Поліанна завжди чекала, що світ щось подарує їй, і він – дарував. Дівчинка перевернула життя міста. Чим? Своїм ставленням! Тому світ таки можна змінити на краще, тільки треба почати із себе, зі своєї душі, думок, почуттів.

Сюжет: Одинадцятирічна Полліанна Віттер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Харінгтон. Батько Полліанни Джон Віттер помер, не залишивши ніякого спадку: отримуючи невелику зарплатню, він залишив після себе всього декілька книг. Оскільки матір Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі. Старша сестра тітки Поллі (матір Полліанни) свого часу вийшла заміж за Джона Віттера всупереч бажанням батьків, які хотіли видати доньку заміж за багатого чоловіка. Після чого сім'я розірвала з нею будь-які стосунки. Тепер, 25 років потому, тітка Поллі живе одна в величезному будинку, успадкованому після смерті всіх її родичів. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов'язку. Полліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і практично без меблів, тому що їй хочеться по можливості віддалитися від компанії дитини і водночас вберегти будинок від дитячих рук.

Полліанна ж повна протилежність тітки Поллі: вона активна, весела, життєрадісна і дуже балакуча. Полліанна вчить оточуючих «грі в радість», якої її навчив свого часу батько. Тоді батько пояснив Полліанні, що треба радіти, всьому тому що в тебе є . З того часу вони завжди бавилися «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події.

В перший же день приїзду Полліанни тітка Поллі залишає її без вечері за непунктуальність і наказує їй вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Ну що ви, тітко, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом.» Всі покарання і повчання Полліанна приймає з радістю, захопленням і вдячністю, чим дуже розгублює тітку Поллі. Поступово все місто починає любити Полліанну, а згодом «здається» і тітка Поллі.

План до твору Полліанна:
1. Лист.
2. Обов'язок.
3. Приїзд Полліанни.
4. Кімната на горищі.
5. Гра в радість.
6. Школярка.
7. Нещастя.
8. Знову радість.

Есе до твору "Полліанна": ця книжка - гімн оптимістів. Е. Портер написала її для песимістів, щоб ті подивилися на світ іншими очима, повними радості, почали радіти і творити прекрасне з радістю.

3.7127659574468 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.71 (94 Votes)