Аналіз повісті-казки "Мумі Троль Комета прилітає", Туве Янсон:

Тема: про Велику Подорож, про справжню дружбу, про сімейний затишок, про найважливіші цінності на землі.

Ідея: замислитися над цінністю усього живого в світі, над сенсом пізнання довкілля та самого себе, над цінністю теплих і щирих взаємин між рідними людьми та людьми в цілому, над прагненням відкриттів і пригод, над необхідністю зберегти цей вразливий світ і зробити його кращим.

Жанр: повість-казка

План до казки Мумі Троль Комета прилітає:
1. Наближається день народження.
2. Мандрівка до гроту.
3. Розповідь Ондатра по комету.
4. Подорож до Самотніх Гор.
5. В обсерваторії.
6. Фрекен Хропля і її брат Хропусь.
7. Висохле море.
8. Хемуль-філателіст.
9. Повернення до дому.
10. Комета наближается.
11. Життя у Мумі-долі повертається в звичне русло.

Сюжет: Наближається день народження Мумі-троля. Чмих і Мумі-троль відправляються на берег моря за новою стежкою. На березі Чмих, простеживши за Мавпою (кошеня), знаходить грот. До вечора вони повертаються додому, і незабаром починається злива. Вночі філософ Ондатр приходить в Мумі-будинок і залишається там жити, оскільки Мумі-тато під час будівництва мосту ненавмисно зруйнував його нору. Тієї ж ночі Ондатр розповідає, що цей дощ - неприродний, що у нього є передчуття, і що скоро прилетить комета, яка повинна зруйнувати світ, тому ні в чому немає сенсу.
Мумі-троль вирішує відправитися разом зі Чмихом на плоту в Самотні Гори, де розташована обсерваторія, і дізнатися у вчених більше про комету.
В дорозі вони зустрічають Нюхмумрика, який приєднується до них. Не без пригод все троє добираються до Самотніх Гор.
В обсерваторії мандрівники дізнаються, що комета дійсно мчить до Землі і катастрофа відбудеться буквально через кілька днів. Компанія терміново відправляється додому. По дорозі Мумі-троль рятує від отруйного куща фрекен Хроплю і її брата Хропусь, які теж приєднуються до компанії і продовжують шлях в Мумі-дол.
По дорозі додому вони переживають ще ряд пригод, переходять висохле море на ходулях, зустрічаються з Хемуль-філателістом, якого теж беруть з собою.
Мандрівники встигають раніше комети в Мумі-дол, де вони розповідають про всі свої пригоди Мумі-мами і Мумі-татові. Вирішено сховатися від комети в гроті, який знайшов Чмих. Комета повинна з'явитися ввечері того ж дня. І ось коли все вже перемістилися в грот і комету залишається чекати всього кілька хвилин, Мумі-троль згадує про мавпі / кошеня. Він кидається на пошуки, знаходить її / його, і вони повертаються в грот в останній момент. Комета не зіткнулася із Землею, а пройшла повз неї. До сеобщей радості, життя в Мумі-частці триває і повертається в звичне русло.

3.5952380952381 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.60 (84 Votes)