Аналіз повісті-казки Мумі-Троль "Зима-чарівниця", Туве Янсон:

Тема: тема зимового сну мумі-тролів, очікування весни, самотності.

Ідея: людей варто сприймати такими, якими вони є. Всі заслуговують на повагу й любов.

Головна думка: допомогти вижити слабким істотам взимку. Усвідомити красу і чарівність зими. Розібратися в генеалогії свого роду. Пройти випробування самотністю. Вдосконалювати вміння швидко приймати правильне рішення. Розширити коло нових друзів. Ще раз оцінити необхідність міцних родинних зв’язків та сімейного тепла.

Сюжет: Маленький Муммі-троль прокидається посеред зими і не може вже заснути. Взимку все було для нього незвичайним і чужим. У лісі стрибав забудькуватий білченя, Муммі-троль зустріл та пробудив крихіткою Мю, яка почала кататися на санчатах.
Мумі-троль набрів на вогник Туу-тікіі і дізнається від неї про Крижану діву, яка прийде і заморозить всіх хто не сховався.
Наближається Крижана діва і Туу-тіккі, Мю і Муммі-троль ховаються від неї в купальні. Бельчонок забув про попередження і діва заморожує його.
Туу-тіккі розводить багаття щоб прийшло тепле сонце. Однак багаття гасить Морра. Туу-тіккі показує Мумі-тролю таємничого звірини. Він знайомитися з своїм предком.
До будинку Мумі-тролів починає приходити багато істот, так як кажуть, що в підвалі є багато варення. Вранці до будинку приїхав на лижах великий Хемуль, з яким через тиждень вже ніхто не хотів дружити. Однак Хемуль рятує Соломію від замерзання в заметі і разом вони відправляються в Пустельні гори.
Настає весна, все варення з'їдено і істоти покидають будинок Мумі-троля. Катаючись на ковзанах по льоду, Мю мало не потонула. Її врятував Муммі-троль, але при цьому застудився. Прокинулася Муммі-мама і почала лікувати Муммі-троля, она сказала, что он молодец, что угощал всех вареньем и разрешил жить у них в доме.

3.65625 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.66 (16 Votes)