Аналіз, художньо-паспортна характеристика твору "Пісні Пісень" Шолом-Алейхем:
Тема: поетична розповідь про перше чисте кохання.

Ідея: нічого не варті всі земні скарби, якщо за них людина втрачає душу.

Роки: 1909-1911 р.

Жанр: роман.

Художні засоби: Інверсія: Чудова, ясна година. Теплінь надворі Метафора: Золото віддзеркалюється в бузиних очах. Вони купаються в золоті; Епітет: Любе, жадане; Пейзаж: Травичка свіжа, тремтлива Порівняння: Мов отара білих ягнят, як мед, мов орел.

Сюжет: розповідь ведеться від імені Шимека-хлопця, який розповідає про своє перше кохання до дівчини Бузі в той час, коли їм обом (разом) ще не було й двадцяти. Старший брат Шимека втопився, його дружина вдруге вийшла заміж і виїхала. Бузя, їхня дочка, жила у батьків Шимека. Хлопчик навчався в хедері (єврейській релігійній школі для хлопчиків) і тому знав багато уривків з Біблії, завжди згадував “Пісню пісень”- рядок за рядком; “О, ти прекрасна, моя кохана, ти прекрасна! Очі твої, як два голуби, коси схожі на кізочок, що спускаються з гори...” Одного разу (напередодні Пасхи) Шимеку було надзвичайно легко, добре, йому здавалося, що за спиною виросли крила і він ось-ось підніметься в небо і полетить. Весь двір постав перед ним у новому вигляді: двір — замок, будинок — палац, він - принц, Бузя — принцеса. Навіть дрова, що безладно лежали біля будинку, - це кедри і буки, що згадуються в “Пісні пісень”. Навеселившись та награвшись, Бузя запитала “А до якого часу ми тут будемо?” “Доки не згасне світло дня і не щезнуть тіні із землі,” - відповів їй Шимек словами із “Пісні пісень”. Його заповітним бажанням було піднятися з Бузею в висоту до самих хмар і полетіти за океан в країну карликів, потомків багатирів царя Давида.

Перед читачами розгортається історія юності і мрійливості, етапу в життя, коли найсміливіші мрії здаються здійсненними — і часто навіть здійснюються у коханні Шимека і Бузі. Шимек закохався в красуню Бузю. Вона – дочка його загиблого брата. Обох виховують наче рідних брата та сестру. Вони дуже близьку – разом переживають всі важливі події, діляться емоціями та мріями. Їхня любов чиста і світла. Але ось Шимек посварився з батьком і їде далеко з дому аж на 7 років. І отримує листа про те, що його кохана заручена. Чи згадав би він про Бузю, якби не лист?

Подробнее: https://book24.ua/ua/product/pisnya-nad-pisnyami/
3.5277777777778 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.53 (54 Votes)