Аналіз, художньо-паспортна характеристика твору "Тев'є-молочник" Шолом-Алейхем:
Тема: розповідь про трагічні сторінки життя єврейського народу на межі ХІХ – початку ХХ століття.

Ідея: людина має смиренно приймати всі життєві негаразди, мудро розпоряджатися дарунками долі і сміятися, навіть тоді, коли хочеться плакати.

Роки написання: 1894 – 1914

Жанр: новелістичний роман (9 новел).

Форма: оповідь – сповідь складається з монологів героя, звернених до автора.

Літературний напрям: реалізм.

Проблематика твору:
Соціальні проблеми: бідність і багатство, міжнаціональні взаємини, що розділяє людей
Психологічні проблеми: ставлення до неприємностей і негараздів в житті
Філософські проблеми: сенс буття, життя і смерть
Морально-етичні: уявлення про добро і зло, взаємини різних поколінь тощо.

Твір складається з 9 новел, поєднаних історією життя єврея-молочника Тев’є, який в уявній розмові з автором переповідає про смішні і трагічні події свого повсякденного життя.

Риси вдачі Тев’є:
Небайдужа людина, прагне допомогти «...попросили відвезти... погодився» щира, чесна, розумна людина «...гроші, зароблені чесно розумом і працею» підприємливий «...на подаровані гроші прикупити ще одну корову...» заощадливий, вміє розпоряджатися грошима «...почав відкладати копійчину...»

Родина Тев’є: Тев’є мав гарну родину Він пишається своїми доньками. Але кожен з героїв шукає своє щастя. Тев’є хвилюється через їхній вибір власного життєвого шляху, поважає і намагається зрозуміти чому вони зробили такий вибір. Він не скаржиться на долю.
Голда - дружина Тев’є, порядна жінка, поважає свого чоловіка, дбає про родину, померла після загибелі дочки Шпринці.
Цейтл - найстарша дочка, до якої сватався Лейзер-Волф, вдівець, м’ясник. Але вона обрала бідного Мотла-жилетника, кравця.
Годл — одружилася із Перчиком, бідним хлопцем, який говорив дивні речі проти багатіїв і на захист трудівників, врешті його ув’язнили. Годл вирішила поїхати за чоловіком до Сибіру.
Хава - пов’язала свою долю з православним писарем Федько, вона заперечуваїа події людей на євреїв і не-євреїв. Для Тев’є вона вважаюся померлою, бо зрадила вірі.
Шпринця - закохалася в Арончика, порожні горішок, але мати з сином виїхаїи з Бойберика, а дівчина почаїа марніти. Одного дня її витягли з річки.
Бейлка - вийшла заміж за Педоцура, багатія, який соромився тестя. Тев’є змушений був їхати з Бойберика.

3.6346153846154 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.63 (26 Votes)