Біографія Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861) - видатний поет, художник. Народився 9 березня 1814 року в Київській губернії в селі Моринці.

Спочатку в біографії Шевченка була втрачена мати, потім в 1825 році помер батько. Так почалася його важке, суворе життя. Незабаром він навчився грамоті, став потроху малювати. У 1829 році почав служити у поміщика Енгельгардта. У Вільно (Вільнюсі) в біографії Шевченка Тараса проходило навчання у викладача університету Рустема.

У 1840 році почався найбільш плідний в житті поета період. Вийшла збірка «Кобзар» Шевченка, були написані кілька найвідоміших його творів ( «Гайдамаки», «Катерина», «Хусточка», «Наймичка»). Вірші Шевченка були сприйняті критикою негативно, зате були близькі народу. Як художник Шевченко також не переставав творити. Їм був створений ряд картин в дусі критичного реалізму (наприклад, «Катерина»). Після зближення з київським Кирило-Мефодіївського товариства, його заарештували.

Потім в біографії Шевченка Т.Г. послідувала посилання в Орську фортецю Оренбурзької області. Йому заборонили писати, малювати, що було дуже важко для творчої людини. Після експедиції на Аральське море, Шевченко перевели до Новопетровського, де він перебував до 1857 року. Там було написано кілька Повістей: «Художник», «Кнігіня» та інші.Звільнившись (головним чином завдяки графу Ф.П. Толстому), повернувся в Петербург. В останні роки в біографії Шевченка було створено мало віршів, картин. 26 лютого 1861 року великий поет помер. Пам'ятники Шевченко встановлені не тільки на території України, а також в Росії, США, Парагваї, Франції.

3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)