Агнія Львівна Барто (1906-1981) - російський і радянський дитячий письменник, кіносценарист. У біографії Барто є місце яскравим зустрічам і захоплюючим подіям, завдяки яким розкрився її талант.
Дитинство і юність.
Агнія Львівна Барто народилася 4 (17) лютого 1906, в Москві, в інтелігентній родині. Початкову освіту майбутній літератор отримала на дому. Потім її віддали на навчання в гімназію. Одночасно юна Агнія відвідувала хореографічне училище. Перші вірші "народилися" приблизно в цей же час.
У 1924 р Барто закінчила училище і залишилася в балетній трупі. Там вона пропрацювала до 1925 р.
Початок творчого шляху
Барто Агнія Львівна ще в юності звернула на себе увагу наркома освіти А. В. Луначарського. Відвідавши показовий концерт випускників хореографічного училища в 1924 р, він був захоплений її професійним виконанням віршів. Висловивши своє захоплення, нарком запросив дівчину до себе в наркомат. Там відбулася бесіда, в ході якої Луначарський переконав Барто в тому, що їй необхідно розвивати свій талант.
Розквіт літературної творчості
Перші вірші для дітей були опубліковані в 1925 р Вірші "Мишка-злодюжка" і "Кітайчонок Ван Лі" сьогодні проходять в 3 класі.Вийшовши заміж за поета П. Барто, вона в співавторстві з ним написала такі вірші, як "Считалочка", "Дівчинка замурзана" і "Дівчинка-Ревушки". "Вірші дітям" вийшов в 1949 р Збірник "За квітами в зимовий ліс" - в 1970 р. У 1976 р вийшла книга "Записки дитячого поета". Агнія Барто внесла свій вклад в радянський кінематограф. Спільно з Р. Зеленої в 1939 р вона написала сценарій для х / ф "Підкидьок". У 1949 р був написаний сценарій "Слон і мотузочок", 1953 г. - "Альоша Птіцин виробляє характер", в 1961 р - "10000 хлопчиків".
Громадська діяльність
Вивчаючи зміст короткої біографії Агнії Барто, слід знати, що були в її житті і темні плями. Дитячий поет була затятим прихильником радянської влади і обрушувалася з нещадною критикою на всіх тих, хто, на її думку, виступав проти неї.
У 1930 р в "Литературной газете" з'явився лист, підписаний А. Барто. У цьому листі автор виступав проти іншого відомого дитячого письменника, К. І. Чуковського. У дитячих казках Чуковського була усмотрена "антирадянщина". У 1944 р Чуковський отримав догану від своїх колег зі Спілки письменників. Літератори на чолі з Барто твердо попросили письменника не писати більше "безглуздого шарлатанського марення". З осені 1965 по лютий 1966 р Барто брала активну участь в процесі письменників Ю. М. Даніеля і А. Д. Синявського. Вони також звинувачувалися Барто в "антісоветізме". У 1974 р за наполяганням А. Барто зі Спілки письменників була виключена дочка К. Чуковського, Л. Чуковська. Аж до 1987 р на її публікації в Радянському Союзі була накладена заборона.
Смерть
Агнія Барто пішла з життя 1 квітня 1981 р Її поховали в Москві, на Новодівичому кладовищі.
Особисте життя
Від першого шлюбу у А. Барто був син Едгар, який народився в 1927 г. 5 травня 1945 року він загинув, потрапивши під колеса вантажівки. Другим чоловіком поета був А. В. Щегляєв, член-кореспондент АНССР. Їхня донька, Т. А. Щегляева, є кандидатом технічних наук.