Біографія Блока Олександра

Олександр Олександрович Блок (1880-1921) - видатний поет, класик російської літератури 19-20 століть.

Дитинство і освіта
Народився 16 (28) листопада 1880 року в Санкт-Петербурзі в висококультурної сім'ї (батько - професор, мати - письменниця). У 1889 році був відданий в другий клас Введенській гімназії, яку закінчив у 1898 році. Потім здобув освіту в Петербурзькому університеті, де навчався спершу на юридичному факультеті, а після - на історико-філологічному. До слова, ректором університету був його дідусь А.Н. Бекетов.

Творчість
У біографії Блоку перші вірші були написані в п'ятирічному віці. У 16 років Олександр Блок займався акторською майстерністю, прагнучи підкорити сцену. У 1903 році Блок одружується на доньці знаменитого вченого Д.І. Менделєєва - Л. Д. Менделєєва. У неї яку також був дуже закоханий Андрій Білий, на цьому грунті у них з Олександром Блоком виник конфлікт. У наступному році були вперше надруковані вірші Блоку, що вийшли в збірнику під назвою «Вірші про прекрасну даму». У 1909 році Блок з дружиною їдуть відпочити в Італію і Німеччину. За творчість того періоду Олександра Олександровича Блоку прийняли в суспільство «Академія». В якому вже перебували Валерій Брюсов, Михайло Кузмін, В'ячеслав Іванов, Інокентій Анненський. Коротко кажучи, творчість Блоку містить кілька напрямків. Для ранніх його творів властивий символізм. Подальші вірші Блоку розглядають соціальне становище народу. Він глибоко переживає трагічну долю людства ( «Роза і хрест», 1912), потім приходить до думки про обов'язкове відплату (цикл «Відплата» 1907-1913, цикл «Ямби» 1907-1914).

З найвідоміших віршів Блоку є «Ніч, вулиця, ліхтар, аптека». Блок також мав інтерес до дитячої літератури, написав безліч віршів, деякі з них увійшли в збірники для дітей «Круглий рік» та «Казки» (обидва - 1913 г.)

Останні роки життя і смерть
Під час революції Блок не емігрував, став працювати у видавництві міста Петрограда. Революційні події в Петербурзі знайшли відображення в біографії Олександра Блока у віршах, поемах ( «Дванадцять", 1918 г.), статтях. Перед смертю поет часто хворів. На запит про виїзд з країни для лікування і подальше клопотання Максима Горького політбюро ЦК РКП (б) відповіло відмовою. Після такого рішення Блок відмовився приймати їжу і ліки, знищив свої записи. Живучи в Петрограді серед злиднів, Олександр Блок помер від хвороби серця 7 серпня 1921 року.

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)