Біографія Олександра Дюма

Олександр Дюма (Олександр Дюма старший) (1802 - 1870) - письменник, драматург, журналіст, який прославився пригодницькими романами.

Народився Дюма 24 липня 1802 в невеликому французькому місті Виллье-Котре в сім'ї генерала. Завдяки зв'язкам своїх батьків в біографії Дюма була отримана невелика посаду в канцелярії паризького палацу Пале-Роялі. Служачи герцогу Орлеанському, після початку Липневої революції 1830 року Дюма вів активну громадську діяльність. Під загрозою арешту Олександр Дюма втік з Франції до Швейцарії. Дюма не припиняв займатися літературою, а в Швейцарії готував до друку свій твір «Галлія та Франція».

Книга, що вийшла в 1833 році, відображала зацікавленість автора національною історією. Дюма вивчав роботи французьких істориків, був добре обізнаний про минуле своєї країни.

Найвідомішими книжками в біографії Олександра Дюма є три книги про мушкетерів: «Три мушкетери» (1844), «Двадцять років потому» (1845), «Віконт де Бражелон» (1847). Також серед найвідоміших творів Дюма: «Граф Монте-Крісто», «Дві Діани», «Чорний тюльпан» і багато інших. Крім пригодницьких романів Дюма створив кілька комедій, драм. Наприклад, «Таємниці Нельської вежі», «Християна». За свою біографію Дюма намагався заснувати театр, видавати журнали, але всі спроби закінчилися крахом.Помер письменник 5 грудня 1870 року, перебуваючи в напівпаралізованому стані.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)