Біографія Андрій Білий

Андрій Білий (Борис Миколайович Бугайов) (1880 - 1934) - російський письменник (символіст), поет, критик.

Народився Борис 14 жовтня 1880 року в Москві в родині відомого вченого, математика і філософа Миколи Бугаєва. Перші роки своєї біографії Андрій Білий прожив на Арбаті. Освіту здобув в гімназії Поліванова. Там на останніх курсах зайнявся буддизмом, літературою, окультизмом. Потім вступив до Московського університету на фізико-математичний факультет, де зайнявся наукою, але не залишив літературу.

У 1902 році в біографії Андрія Білого спільно з друзями був організований літературний гурток «Аргонавти». А через 4 роки членами гуртка були опубліковані дві збірки «Вільна совість».Наступний період біографії Андрія Білого пов'язаний з О. Блоком. Блок був близьким другом Андрія Білого. Після деякого часу частих візитів в будинок до Блоку, Білий полюбив його дружину, а вона теж відповіла взаємністю. Ця ситуація показана в п'єсі Блоку «Балаганчик». Коли ж Любов Менделєєва, дружина Блоку, прийняла рішення розлучитися з Андрієм Білим, він в пригнічених почуттях відправився за кордон.Через два роки Білий повернувся в Росію. А потім одружився на Асі Тургеневой. Багато подорожував, поки одного разу не познайомився з Рудольфом Штейнер, став його учнем. У 1916 році Андрій Білий повернувся в Росію, але один, без дружини. Після закінчення Жовтневої революції написав кілька книг, статей.

У 1917 році в біографії Білого стався остаточний розрив з дружиною Асею. З цього приводу письменник важко переживав, а в різних його творах раз у раз прослизав образ коханої. Останньою дружиною письменника була Клавдія Миколаївна - боязка, покірна, але вірна і допомагає жінка. З нею пройшли останні роки біографії Андрія Білого.

За все своє життя письменник видав безліч збірників віршів, наприклад «Золото в блакиті», «Попіл», «Урна», «Зірка». Також серед значимих творів Андрія Білого - роман «Петербург» (трилогія «Схід і Захід»), поема «На перевалі», цикл «Христос Воскрес», дилогія «Москва», безліч мемуарів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)