Біографія Артур Конан Дойль

Сер Артур Конан Дойль (1859-1930) - видатний англійський письменник, лікар, творець одного з найпопулярніших персонажів усіх часів і народів - детектива Шерлока Холмса. У яскравій біографії Конан-Дойля є місце цікавим, захоплюючим подіям.

Дитячі та юнацькі роки
Артур Конан Дойль народився 22 травня 1859 р в Единбурзі, в інтелігентній родині. Любов до мистецтва і до літератури, зокрема, була щеплена юному Артуру батьками. Вся сім'я майбутнього письменника мала відношення до літератури. Мати, до того ж, була чудовою оповідачка. У дев'ятирічному віці Артур відправився вчитися в єзуїтський закритий коледж Стоніхерст. Методи навчання там відповідали назві закладу. Вийшовши звідти, майбутній класик англійської літератури назавжди зберіг огиду до релігійного фанатизму і фізичним покаранням. Талант оповідача прокинувся саме під час навчання. Юний Дойль похмурими вечорами часто розважав однокашників своїми історіями, які нерідко придумував на ходу.У 1876 р він закінчив коледж. Всупереч сімейної традиції, занять мистецтвом він віддав перевагу кар'єрі лікаря. Подальшу освіту Дойль отримав в Единбурзькому університеті. Там він навчався разом з Д. Баррі і Р. Л. Стівенсоном.

Початок творчого шляху
Дойль довго шукав себе в літературі. Ще будучи студентом, він захопився Е. По, і сам написав декілька містичних розповідей. Але особливого успіху, з огляду на їх вторинності, вони не мали. У 1881 р Дойль отримав диплом лікаря і ступінь бакалавра. Деякий час він займався лікарською діяльністю, але особливої ​​любові до обраної професії не відчував.

У 1886 р письменник створив своє перше оповідання про Шерлока Холмса. "Етюд у багряних тонах" був виданий в 1887 р. Дойль часто потрапляв під вплив своїх маститих колег по перу. Кілька його ранніх оповідань і повістей були написані під враженням від творчості Ч. Діккенса.

Творчий розквіт
Детективні розповіді про Шерлока Холмса зробили Конан-Дойля не тільки відомим за межами Англії, але і одним з найбільш високооплачуваних письменників. Незважаючи на це, Дойль завжди сердився, коли його представляли як "папу Шерлока Холмса". Сам письменник не надавав великого значення розповідям про сищика. Більше часу і сил він приділяв написанню таких історичних творів, як "Михей Кларк", "Вигнанці", "Білий загін" і "Сер Найджел". З усього історичного циклу читачам і критикам найбільше сподобався роман "Білий загін". На думку видавця, Д. Пенна, він є найкращим історичним полотном після "Айвенго" В. Скотта.

У 1912 році вийшов перший роман про професора Челленджера - "Загублений світ". Всього в цій серії було створено п'ять романів.Вивчаючи коротку біографію Артур Конан Дойля, слід знати, що він був не тільки романістом, але і публіцистом. З-під його пера вийшов цикл творів, присвячених Англо-бурської війни.

Останні роки життя
Всю другу половину 20-х рр. XX століття письменник провів у подорожі. Не припиняючи своєї публіцистичної діяльності, Дойль побував на всіх континентах.Артур Конан Дойль пішов з життя 7 липня 1930 р в Суссексі. Причиною смерті став серцевий напад. Письменник був похований в Мінстеде, в національному парку Нью-Форест.

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (7 Votes)