Біографія Джеймса Босуелл

Джеймс Босуелл (1740-95) - шотландський автор, народився в Единбурзі; син знаменитого судді.

Через наполегливості батька молодий Босуелл неохоче вивчав право. У 1766 році він отримав право адвокатської практики в суді, він практикувався протягом усього життя. Однак за всю біографію Джеймса Босуелл цікавила тільки літературна кар'єра і його визнання серед великих людей того часу.

Босуелл вперше зустрівся з Семюелем Джонсон під час поїздки в Лондон в 1763 році. У цьому ж році він подорожує по всьому континенту, де познайомився з Руссо і Вольтером. Джеймс Босуелл отримав літературну славу завдяки твору «Розповідь про Корсиці» (Account of Corsica, 1768), який заснований на його візит на цей острів і знайомстві з корсиканським патріотом Паскуале Паолі. Босуелл одружився на його кузини Маргарет Монтгомері в 1769 році.

У 1773 Босуелл стає членом клубу Джонсона, в який входили Берк, Гаррік, Рейнольдс, Голдсміт і інші видатні люди 18 століття. Пізніше в тому ж році він і Джонсон відвідав Шотландію. Цей візит Босуелл з Самюелем Джонсоном описав у творі «Щоденник мандрівника на Гебріди» (The Journal of a Tour of the Hebrides, 1785). У 1936 вийшло видання з рукопису цього твору. В роботі Босуелл записував щохвилинні розмови з Джонсоном, але не без невеликого почуття осуду.

Ця робота була настільки майстерною, що можливо Джонсонс згадується сьогодні більше за його словами в творі, ніж по його власних робіт. Цікаві поєднання різних рис характеру автора (він був і марнославним, і сильно п'є, і вільнодумцем), і його геніальність заінтригували пізніше критиків, які відзначили, що біографія Джеймса Босуелл є найбільшою в західній літературі.

Погана поведінка привело Джеймса до злиднів і хвороб до кінця життя. У 20 столітті було знайдено безліч рукописів, журналів, листів та інших паперів Джеймса Босуелл, з яких більша частина - в замку Малахід в Ірландії. Ральф Айшем придбав першу знайдену роботу в 1927 році і продав, пізніше вона була передана в Єльський університет. Її публікація «Єльські видання приватних паперів» під редакцією Фредеріка Поттл досягла кількох видань.

Останні знахідки, особливо багатотомні щоденники, збільшили літературну славу Джеймса Босуелл. Завжди яскраві, а часом навіть захоплюючі, щоденники зображають Джеймса Босуелл в повсякденному житті надзвичайно детально. Вони написані в простому, розмовному стилі, який нагадує стиль багатьох авторів 20 століття.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)