Джеймс Меттью Баррі (1860-1937) - шотландський драматург і письменник. Знаменитий завдяки п'єсі «Пітер Пен» (Peter Pan, 1904), - надприродною фантазії про хлопчика, який відмовлявся рости.
Син ткача, Баррі вчився в Единбурзькому університеті. Він вивчив основи журналістики, працюючи в газеті «Ноттінгем Джорнел» і співпрацював з багатьма лондонськими газетами до переїзду в Лондон в 1885. Його ранні роботи «Ідилія Олд Ліхта» (Auld Licht Idylls, 1889) і «A Window in Thrums» (1889), містили вигадані начерки шотландської життя.
Видавництво роману «Маленький служитель» (The Little Minister, 1891) створило йому репутацію новеліста. Протягом найближчих 10 років Баррі продовжував писати романи, такі як, наприклад, «Сентиментальний Томмі» (Sentimental Tommy, 1896) і «Томмі і Грізель» (Tommy and Grizel, 1900), але поступово його інтерес був спрямований на театр. Його ранні п'єси були в основному безуспішними, але постановка в 1897 році п'єси «Маленький служитель» зіграла велику роль в становленні репутації драматурга.
Також Баррі відомий за п'єсою «Пітер Пен», або «Хлопчик, який не росте» і романів «Пітер Пен в садах Кенсінгтона» (Peter Pan in Kensington Gardens, 1906) і «Пітер Пен і Венді» (Peter and Wendy, 1911) .
Багато хто вважає, що найбільш досконалою роботою за всю біографію Джеймса Меттью Баррі є трагікомедія «Найдорожчий Боут» (Dear Brutus, 1917), в якій він вміло поєднує реалізм з фантазією, а гумор з пафосом.
Його іншими п'єсами є «Кволіті стріт» (Quality Street, 1901), «Чудовий Крайтон» (The Admirable Crichton, 1902), «Що знає кожна жінка» (What Every Woman Knows, 1908), і одноактна «Двенадцатіфунтовая купюра» (The Twelve-Pound Look, 1911). Збірник п'єс Джеймса Баррі був опублікований в 1928 році. У житті Баррі велику роль грала матір. Ці відносини зробили його емоційно незрілим, і ймовірно, прискорили розрив його шлюбу. Відсутність зрілості - відчутний елемент в роботах Джеймса Баррі. Проте, роботи Баррі, будучи розкритикованими за фантазії і сентиментальність, свідчать про глибоке розуміння людської природи, і містять несподівані елементи іронії і їдкого гумору.
У 1913 році він отримав титул баронета, а в 1922 нагороджений орденом за заслуги. З 1930 року і до своєї смерті Джеймс Баррі служив канцлером в Единбурзькому університеті.