Біографія Джейн Остін

Джейн Остін (1775-1817) - англійська письменниця, яка народилася в родині священика.

Перші 25 років своєї біографії Джейн Остін провела в Стівентоне, в будинку її батька - священика, в Гемпширі. Тут були написані її перші романи: «Гордість і упередження» (Pride and Prejudice), «Розум і почуття» (Sense and Sensibility), «Нортенгерское абатство» (Northanger Abbey), хоча вони і не були опубліковані дуже довгий час.Після виходу на пенсію її батька в 1801 році, сім'я на кілька років переїхала в Бат, а потім в Саутгемптон, і влаштувалася, нарешті, в невеликому будинку поблизу Олтона, в Гемпширі. Це місце залишалося будинком для Джейн до кінця її життя.

«Нортенгерское абатство» - сатира в готично-романтичному стилі, була продана видавцеві за 10 фунтів в 1803, але не була опублікована, а потім була куплена назад членами сім'ї, і в підсумку була опублікована посмертно. Романами, опублікованими під час життя Джейн Остін, були «Розум і почуття» (1811), «Гордість і упередження» (1813), «Менсфілд парк» (1814) і «Емма» (1816). Роман «Доводи розуму» (Persuasion) був випущений в 1818 разом з Нортенгерское абатством.

Ім'я письменниці не з'явилося ні на одному з назв її книг, і хоча її власні друзі знали про її авторство, вона майже не отримала суспільного визнання за час свого життя.

Романи Джейн Остін є комедіями моралі, які описують самодостатній світ провінційних дам і панів. Більшість її робіт обертаються навколо делікатного питання заманювання чоловіків для вступу в шлюб дочок. Джейн висміює дурість, удавано і тупість, розташовуючи іронічні міркування, починаючи від легких портретних описів в її ранніх роботах, і до більш зневажливих демонстрацій в її пізніх романах. Її твори були піддані найретельнішій шліфовці. Джейн цілком усвідомлює її неперевершене майстерність і обмеження, порівнюючи себе з мініатюристом.

Сьогодні вона вважається одним з найбільших майстрів англійських романів. Дрібні твори Джейн Остін включають юнацькі роботи, роман "Леді Сьюзан" і фрагменти "Сендітона".

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)