Біографія Джона Баньяна

Джон Баньян (Беньян) (1628-1688) - англійський автор, народився в місті Ельстоу, Бедфорд.

Після короткого періоду в сільській вільній школі, Баньян вивчив роботу ремісника, якій він з перервами дотримувався все життя. Приєднавшись до армії Парламенту в 1644 році, він служив до 1647. Читання кількох релігійних книг і постійне вивчення Біблії протягом усього життя Джона Баньяна, посилили його релігійні переконання, і в 1653 році він почав проповідувати для зборів баптистів в Бедфорді. На цій посаді він вступив в конфлікт з квакерами під керівництвом Джорджа Фокса, і звернувся до писемності на захист своїх переконань.

У 1660 слуги відновленій монархії заарештували його за недозволену проповідь, і він пробув у в'язниці найближчі 12 років. Протягом цього часу Баньян написав дев'ять книг, найвідомішою з яких є «Grace Abounding to the Chief of Sinners» (тисячу шістсот шістьдесят-шість), щиро духовна автобіографія. Незабаром після виходу роботи в 1672 він був знову поміщений у в'язницю, і написав першу частину свого шедевра «Шлях паломника в небесну країну» (іноді перекладають «Шлях Пілігрима», The Pilgrim's Progress from This World to That Which Is to Come), опублікована в 1678 році. Друга частина книги з'явилася в 1684.

На той час, коли Баньян був звільнений від його другого ув'язнення, він став героєм для членів його секти. Він продовжував проповідувати і писати до самої своєї смерті. Головною роботою наступних років є «Життя і смерть містера Бедмена» (The Life and Death of Mr. Badman, 1680) і «Священна війна» (The Holy War, тисячі шістсот вісімдесят два).

«Шлях Пілігрима» є алегорією і розповідає про подорож Крістіана від міста руйнування до небесного міста. Друга частина книги розповідає яким чином дружина Крістіана робить те ж паломництво.Визначний твір «Шлях паломника», написане в біблійному стилі, містить яскраві вистави героїв і подій. Воно є одним з найбільших світових літературних робіт. Популярність Баньяна як і раніше спирається на духовний запал, що пронизує його роботи, і на чарівний стиль, в якому він писав.

Його проза об'єднує красномовство Біблії з енергійним реалізмом загальної мови.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)