Біографія Крилов Іван

Іван Андрійович Крилов (1769 - 1844), що володіє і талантом поета, і майстерністю створювати драматичні твори, видавець і публіцист, увійшов в історію вітчизняної літератури як найвідоміший байкар. Його творча спадщина становлять трагедії, комедії та 236 байок, зібраних в 9-ти книгах.

Дитинство і юність
Іван Андрійович народився 2 [13] лютого 1769 року в Москві в родині військового, яка не відрізнялася високими доходами. Коли Іванові виповнилося 6 років, його батька Андрія Прохоровича переводять по службі в Твер, де сім'я в бідності продовжує своє існування, а незабаром втрачає годувальника.

У зв'язку з переїздом і малим рівнем доходів Іван Андрійович не зміг закінчити розпочате в Москві освіту. Однак це не завадило йому отримати чималі знання і стати одним з найбільш освічених людей свого часу. Це стало можливим завдяки великому прагненню юнаки до читання, мов і наук, які майбутній публіцист і поет освоїв шляхом самоосвіти.

Раніше творчість. драматургія
Ще однією «життєвою школою» Івана Крилова, біографія якого дуже багатогранна, став простий народ. Майбутній письменник із задоволенням відвідував різні народні гуляння і розваги, сам нерідко брав участь у вуличних боях. Саме там, втолпе простого люду, черпав Іван Андрійович перли народної мудрості ііскрометного мужицького гумору, ємні просторічні висловлювання, які з часом ляжуть в основу його відомих байок.

У 1782 році сім'я в пошуках кращого життя переїжджає в Петербург. У столиці Крилов Іван Андрійович приступив до казенної службі. Однак така діяльність не задовольняла амбіцій юнаки. Захопившись модними тоді театральними віяннями, зокрема під впливом п'єси «Мельник» А.О. Аблесимова, Крилов проявляє себе в написанні драматичних творів: трагедій, комедій, оперних лібрето.

Сучасні автору критики, хоча і не виявили високої оцінки, але все ж схвалили його спроби і заохотили до подальшої творчості. За словами одного і біографа Крилова М.Є. Лобанова, сам І.А. Дмитрієвський - знаменитий актор того часу - бачив в Крилові талант драматурга. З написанням сатиричної комедії «бешкетники», навіть короткий зміст якої дає зрозуміти, що в п'єсі був висміяний Я.Б. Княжнин, що вважався провідним драматургом того часу, автор свариться не тільки з самим «метром», а й виявляється в поле образ і критики театральної дирекції.

Видавнича діяльність
Невдачі на терені драматургії не остудив, а навпаки, посилили сатиричні нотки в таланті майбутнього байкаря Крилова. Він береться за видавництво щомісячного сатиричного журналу «Пошта духів». Після закінчення восьми місяців журнал, проте, припиняє своє існування. Вийшовши у відставку в 1792 році, публіцист і поет набуває друкарню, де починає випускати журнал «Глядач», який став користуватися великим успіхом, ніж «Пошта духів». Але після проведеного обшуку він був закритий, а сам видавець присвятив кілька років подорожей.

Останні роки
У короткій біографії Крилова варто згадати про період, пов'язаний з С.Ф. Голіциним. У 1797 році Крилов надійшов на службу до князя в ролі домашнього вчителя і особистого секретаря. У цей період автор не перестає створювати драматичні та поетичні твори. А в 1805 році відправляє на розгляд збірка байок відомому критику І.І. Дмитрієву. Останній гідно оцінив творчість автора і сказав, що це його справжнє покликання. Так, в історію російської літератури увійшов блискучий байкар, який останні роки життя присвятив написанню і виданню творів цього жанру, працюючи бібліотекарем. Його перу належать понад двохсот байок для дітей, що вивчаються в різних класах, а також оригінальні і перекладні сатиричні твори для дорослих.

Помер Крилов 9 [21] листопад 1844 від двостороннього запалення легенів.

3.4375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.44 (8 Votes)