Біографія Гоголя Микола

Микола Васильович Гоголь (1809 - 1852) - класик російської літератури, письменник, драматург, публіцист, критик. Найголовнішими творами Гоголя вважаються: збірник «Вечори на хуторі біля Диканьки», присвячене звичаїв і традицій українського народу, а також найбільша поема "Мертві душі".

Дитинство і юність письменника
Народився 20 березня (1 квітня) 1809 року в селі Сорочинці Полтавської губернії в сім'ї поміщика. Гоголь був третьою дитиною, а всього в сім'ї було 12 дітей. Навчання в біографії Гоголя проходило в Полтавському училищі. Потім в 1821 році він вступив у клас Ніжинської гімназії, де вивчав юстицію. У шкільні роки письменник не відрізнявся особливими здібностями у навчанні. Добре йому давалися тільки уроки малювання і вивчення російської словесності. Писати у нього виходило лише посередні твори.

Початок літературного шляху
У 1828 році в житті Гоголя трапився переїзд в Петербург. Там він служив чиновником, пробував влаштуватися в театр актором і займався літературою. Акторська кар'єра не йшла, а служба не приносила Гоголю задоволення, а часом навіть обтяжувала. І письменник вирішив проявити себе на літературній ниві.Твір Гоголя «Басаврюк» було опубліковано першим. Пізніше повість перероблена в «Вечір напередодні Івана Купала». Саме вона подарувала письменникові популярність. Адже до цього творчість не приносило Гоголю успіху.

Розповіді Гоголя «Ніч перед Різдвом», «Травнева ніч», «Сорочинський ярмарок», «Страшна помста» та інші з того ж циклу поетично відтворюють образ України. Також Україна була широко описана в творі Гоголя «Тарас Бульба». У 1831 році Гоголь знайомиться з представниками літературних кіл Жуковського і Пушкіна, безперечно ці знайомства сильно вплинули на його подальшу долю і літературну діяльність.

Гоголь і театр
Інтерес до театру у Миколи Васильовича Гоголя проявився ще в юності, після смерті батька, чудового драматурга і оповідача. Усвідомлюючи всю силу театру, Гоголь зайнявся драматургією. Твір Гоголя «Ревізор» було написано в 1835 році, а в 1836 вперше поставлено. Через негативної реакції публіки на постановку «Ревізор», письменник залишає країну.

Останні роки життя
У 1836 році в біографії Миколи Гоголя були здійснені поїздки до Швейцарії, Німеччини, Італії, а також коротке перебування в Парижі. Потім, з березня 1837 в Римі тривала робота над першим томом видатного твору Гоголя «Мертві душі», який був задуманий автором ще в Петербурзі. Після повернення на батьківщину з Риму, письменник видає перший том поеми. Під час роботи над другим томом у Гоголя настав духовну кризу. Навіть поїздка в Єрусалим не допомогла виправити ситуацію. На початку 1843 року було вперше надрукована відома повість Гоголя «Шинель». Вночі 11 лютого 1852 Гоголь спалив другий том "Мертвих душ", а 21 лютого помер.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)