Біографія Роберта Блай

Роберт Блай (1926 -) - американський письменник, перекладач, редактор і видавець, народився в місті Медісон, штат Міннесота.

Закінчив Гарвардський університет в 1950 році. Його вірші, особисті і дуже наглядові, розповідають про американські пейзажах. Серед його зборів поезії «Світло навколо тіла» (The Light Around the Body, 1967), «Sleepers Joining Hands» (1972), «The Man in the Black Coat Turns» (1981), і «Улюблена жінка в двох світах» ( Loving a Woman in Two Worlds, 1985). Як керівник преси шестидесятих років він друкував нетрадиційні вірші і перекази не дуже відомих зарубіжних поетів. У біографії Роберта Блай з початку 1980-х років починається період, коли письменник брав активну участь в чоловічому русі, зацікавленому в створенні нової ідеї мужності в сучасному суспільстві.

У своїй найбільш продаваною роботі «Залізний Джон» (Iron John, 1990), Блай відзначив різні переходи в періодах від отроцтва до зрілості чоловіків, а також спонукання чоловіків вивчати свої відносини з батьками, і досліджувати їх первісну мужність. У творі «The Sibling Society» (1996) Блай стверджує, що дорослі люди одного віку поводяться як вічні підлітки через відсутність належного авторитету і впливу батьків. У творі «The Maiden King» (1998), написаному з Маріон Вудмен, Блай використовує російський міф для вивчення розвитку маскулінності-фемінності в людині.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)