Біографія Роальд Дал

Ім'я та прізвище: Роальд Дал (названий на честь національного героя Норвегії Руаля Амундсена)
Дата і місце народження: 13 вересня 1916 року, Кардифф, Південний Уельс, Великобританія.
Родина: батьки були норвезькими емігрантами; коли Роальду виповнилося 4 роки, померли його старша сестра та батько Геральд Дал. Вдова Софія Магдалена залишилася з шістьма дітьми.

Освіта: навчався в пансіоні для хлопчиків (коледж у Рептоні, Дербі), британські школи вважав «найбільшою катівнею в світі». У школі булі відзначені його успіхи в спорті та разом з тим вказано на повну відсутність літературних здібностей. Вищу освіту вирішив не здобувати.
Професія: з 1933 року працював у нафтовій компанії «Шелл». У 20-річному віці поїхав до Танзанії. Під час Другої світової війни був льотчиком-винищувачем у Найробі (Кенія). Професійний англійський розвідник у США.
Захоплення: книги, колекціонував картини, фотосправа.
Найважливіші факти біографії: після війни цілком присвятив себе творчості, багато писав для дорослих. У 1983 році нагороджений премією «World Fantasy Award» за заслуги в цьому жанрі.
Найвідоміші твори для дітей: Всього написано 17 книг для дітей. Перший твір був написаний для дітей - це повість «Гремліни», «Джеймс і гігантський персик», «Чарлі і шоколадна фабрика», «Матильда», «Фантастичний містер Фокс», «ВДВ, або Великий Добрий Велетень» та інші (писав для власних дітей і не збирався спочатку їх публікувати), автобіографічні повісті «Хлопчик» та «Польоти поодинці»
Дата смерті: 23 листопада 1990 року.
Примітка. До списку «200 кращих книг за версією ВВС» увійшло 9 книг Роальда Дала.

3.8636363636364 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.86 (22 Votes)