Найбільше з прочитаних віршів М. Вінграновського мені сподобався вірш «Ходімо в сад ...». Поет не просто описує природу рідного краю, а використовує такі метафори і образи, які по-справжньому вражають, дивують і надовго залишаються в пам'яті. Сонне волосся ночі, згорблений чумацький небопад, жовті кулачки груші - які прекрасні образи, яскраві!

Після прочитання цієї поезії я довго думав, що ж потрібно, щоб так описувати природу. По-перше, безумовно, людина повинна мати талант. До того ж талант особливий. Мені здається, що вміти бачити не менш важливо, ніж уміти висловлювати побачене. Тому спостережливість, відкритість прекрасного і дивного навколо тебе - обов'язкові риси, які повинна мати творча людина. Необхідна і фантазія, щоб створити такі оригінальні, незвичайні образи, і володіння словом, поетична техніка ...

Я довго розмірковував над питанням, що ж особливого в віршах М. Вінграновського. Чому вони так хвилюють читача? Чому вони такі живі і життєві? І нарешті зрозумів! Для того, щоб описувати природу за допомогою поезії, необхідно не стільки бачити природу і знати мову, треба ... любити! Саме любов до природи, любов до слова робить твори літератури вічними і наповнює їх почуттями! Коли мені відкрилася ця проста істина, поетичні твори Миколи Вінграновського заграли ще більш яскравими фарбами образів і почуттів. «Смачного сонця ласкаві жовточкі ...» Хіба могла створити такий рядок людина, яка не була до останньої струнки своєї душі налаштована на резонанс з природою? Звичайно, ні.

Виходить, саме любов до рідної природи дає натхнення поетам зображувати її так яскраво, по-своєму, оригінально. Саме в особливому ставленні до навколишнього світу і полягає неповторність поетичного світу М. Вінграновського!

А ще я подумав, що любов до рідної землі не тільки допомагає поетам створювати вірші, а художникам - малювати пейзажі, а й допомагає людям жити легко і натхненно, ніби писати поему свого життя ... Природа надає нам натхнення і гармонії, заспокоює і веселить . Тому будемо дивуватися красі природи і черпаймо звідти нові сили для наших життєвих звершень!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)