Про минуле нашого народу, про героїчну боротьбу проти Іноземних загарбників, про незвичайну силу і мужність російських воїнів, князів дізнаємося ми з історії України, літописів, творів на історичну тематику. Про напад печенігів на Київ розповідається в оповіданні А. Лотоцького «Михайло-семилеток».

Миша - син князя Володимира, Молоденький ще був князенко, а вже вмів добре стріляти з лука, їздити на коні. «Славний був лицар князенко Миша-семирічок. Батько його дуже любив, любив його і весь народ ». Були у хлопчика незвичайні здібності: він бачив І чув те, що ніхто не бачив і не чув. Навіть віщуни сказали печенігам, що їм ніколи не здобути Києва, поки там знаходиться князенко: «Се його побут в стінах міста не дає вам знайти Києва». І вирішили печеніги просити князя віддати їм Михайлика в заставу.

Не міг князь погодитися на це, зібрали віче, яке спочатку теж був проти. «Любили кияни Михайлика, хоч він ще й маленький був, а вже могли дізнатися в ньому доброту і хоробрість. Уже тепер вони бачили в ньому свого майбутнього князя, що принесе славу Києву та Україні ». І чорні духи зробили свою справу - народ погодився віддати Мішу.

Все це чув хлопчик і дуже засмутився через те, що люди не розуміли, що своїм рішенням готують свою загибель. Миша зробив свій вибір: залишив рідний дім, сім'ю, прирік себе на вигнання, "доки весь народ не прийде до тями", хто він і яка в нього сила. А перед від'їздом він звільнив рідне місто. Пролетів серединою ворожого табору. «І що махне мечем по праву сторону, - то ворог, як зрубане дерево упаде що махне мечем по ліву сторону, - то ворог, як підкошена трава, стелиться ».

А потім поїхав Миша далеко-далеко, поставив Золоті ворота і стереже їх до слушного часу.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)