Олександр Олесь створив прекрасний поетичний цикл «Княжа Україна», до якого увійшли вірші «Війна з татарами», «Ярослав Осмомисл» та інші.

Епоха Київської Русі - загадковий і прекрасний період нашої історії. Незважаючи на війни, які велися в той час з хижими завойовниками, незважаючи на міжусобиці, які часом затьмарювали мирне існування держави, цей період подарував нам розвиток писемності, прекрасні літописні твори, видатних Історичних особистостей і переможні перемоги над ворогом.

У вірші "Ярослав Осмомисл" Олександр Олесь зображує постать Ярослава Мудрого, названого також і Осмомислом за його неабиякий розум. Саме цей князь створив першу бібліотеку, заохочував своїх підданих до навчання, та й сам був дуже ерудованою людиною. Але освіченість поєднувалася в князі Ярославі з мужністю і мудрістю в боях. У вірші сказано, що Ярослав не стоїть осторонь від поля бою, а сміливо кидається в бій поруч зі звичайними воїнами Він приєднав багато земель, розширивши і зміцнивши свою державу.

Ми знаємо, що XIII століття було дуже складним для Київської Русі: саме тоді відбулася так звана татаро-монгольська навала. Багато міст було спалено, багато людей було захоплено в полон або вбито. У поезії «Війна з татарами» Олександр Олесь розповідає про князя Василька, якого захопили в полон. Василька вели до Холмщини, розраховуючи, що люди здадуть своє місто, побачивши полоненого князя. Василька змусили наказувати людям здаватися, але він пішов на хитрість; кажучи те, що від нього вимагали, він кидав каміння, підбирав по дорозі. Так люди зрозуміли, що потрібно захищати місто, кидаючи в татар камінням. Вороги змушені були відступити!

Історія нашої країни - загадкова, героїчна і прекрасна, хоча і непроста. Епоха Київської Русі, така далека від нас, зберегла для нас фігури князів, воїнів, просвітителів. Ці особистості назавжди залишаться в нашій пам'яті як зразки мужності, сили духу і розуму. Я вважаю, що життєвий шлях цих людей є дуже повчальним для читача будь-якого віку!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)