Як формується вдача і система моральних цінностей людини? Які чинники впливають на характер та особистость людини? Хто несе відповідальність за моральний вибір підлітка? Відповідью на усі запитання буде - сем'я, батьки.

Виявляється, і дорослі роблять інколи неприпустимі помилки. І це дуже боляче для дітей, які звикли бачити в них взірець для себе. А особливо коли ці дорослі — ваші рідні. І тоді втрачається ідеал, настає розчарування. Що робити? Як маленькій душі протистояти цій зневірі?

У повісті "Шпага Славка Беркути", Ніна Бічуя дітям було соромно за дорослих. Вони розчаровані. Юлько та Стефко навіть стали злими в ставленні до інших.

Яких же помилок припустилися дорослі, рідні наших героїв-підлітків? Наприклад:

1. Тато Юлька любить своє місто, захоплений його давньою історією, написав навіть книжку. Але в ній використав без дозволу чужі матеріали, відкриття, видаючи їх за свої знахідки.

2. Механік Комарин недостатньо добре оглянув літак перед польотом, і з ним трапилася авіакатастрофа. Загинув другий пілот, а батька Славка довго не могли розшукати. Комарин намагався знайти собі виправдання, уживав алкоголь.

3. Батько Стефка - не дбав про родину, пиячив, діти залишилися бездоглядні.

Усі ці помилки дуже сильно повпливали на формування характерів підлітків.

3.640350877193 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.64 (57 Votes)