Головним героєм знаменитого роману Р. Стівенсона "Острів скарбів" безперечно є Джим Хокінс. Пригоди Джима і його друзів закінчуються благополучно - герої знаходять частину скарбів і повертаються додому. Пірати ж виявляються покараними - їх назавжди залишають на острові.

Виходить, що Джим гідно виходить з усіх випробувань, долає все те, що було йому уготовано. Але треба сказати, що цей герой завжди сам прагнув до пригод. Саме тому він сховався в бочку з-під яблук і почув розмову піратів, тому він виявився в одній з шлюпок, що спускалися на берег, тому вирішив один пробиратися на "Еспаньйолу" і рятувати корабель.

Стівенсон показує нам, що в чомусь Джим Хокенс - звичайний хлопчисько, який мріяв про пригоди і отримав їх сповна. Але також ми розуміємо, що цей герой - людина, з якого варто брати приклад. Навіть перед лицем смертельної небезпеки Джим залишався відданим своїм товаришам, чесним і сміливим людиною, завжди тримає своє слово. Крім того, Джим виявив себе як благородний і добрий чоловік - він був готовий допомогти навіть свойому, вже переможеному, ворогові.

Все це, як мені здається, і допомогло Джиму вийти переможцем з усіх пригод і випробувань, допомогти своїм друзям відшукати скарби, врятувати Бена Ганна і стати заможною людиною у себе на батьківщині.

Тому відданість своїм товаришам, чесність і сміливість, завжди дотїтримуватись свого слова, це найголовніши скарби які Джим Хоккінс виніс з морської мандрівки на Острів скарбів.

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (12 Votes)