Василь Королів-Старий написав для дітей багато творів. В збірнику «Нечиста сила» він зобразив будинкових та мавок, русалок і потерчат. І змалював їх як злих сил, а як дружніх людині. Вони не шкодять, не заважають людям, а навпаки - допомагають їм, звільняючи в скрутний час.

У казці «Потерчата» зустрічаємося з домовиком. Це фантастична істота, яка захищає добробут людей, допомагає в побуті. Домовик приходить на допомогу І дядькові Оверко, витягує його з болота, вказує правильний шлях додому.

Потерчата - це вид нечистої сили, яка шкодить людям. І в казці Василя Короліва-Старого потерчата теж хочуть допомогти п'яному дяку. Вони запалюють маленькі ліхтарики, щоб «показати Оверкові справжній шлях, в тому недобрім місці, Інакше він - п'яненький - міг дуже легко оступитися з дороги і загрузнути в болоті». І все ж потерчата - нечиста сила, яку люди бояться. Тому від їх бажання допомогти могла статися трагедія: дядько йшов не за ними, а хотів втекти від них, потрапив в болото і впав в підмерзлу воду. Своєчасна поява будинкового врятувала його.

Отже, добро в образі будинкового здобуває перемогу над злом, над нечистою силою.

2.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (5 Votes)