У поетичному творі «Цар Плаксій і Лоскотон», Симоненко зображує двох протилежних персонажів. Мені дуже подобається, як автор вміло користується словами! Країна називалася Сльозоліі, три сина царя Плакси називали Плаксун, дочки - Нудота, Вай-Вай, Плакота ... Відразу все стає зрозуміло і ясно! Мені здається, це додає твору яскравості і краси, коли назви і імена вже певним чином характеризують персонажів.

Цар Плаксій є втіленням постійного суму, скарги на життя - все, що зазвичай називають песимізмом. Але печаль і сльози Плакси безпідставні, тому у читачів він викликає хіба що іронію, аж ніяк не співчуття. Плаксій забороняє сміх в своєму царстві і жорстоко полює на Лоскотона. Лоскотон протиставляється Плаксію, він несе дітям сміх і радість, веселить і розважає. Тому прості люди люблять Лоскотона і звільняють його з-під арешту. Звільнившись, Лоскотон залоскотав царя Плакси так, що той луснув від сміху, а дочки і сини царя Плакси розбіглися в різні боки. Так в країні Сльозолій запанувала радість.

Що хотів передати автор яскравими образами, захоплюючим сюжетом своєї казки? По-перше, в нашому житті часто зустрічаються подібні типи людей, Ми бачимо і тих, хто постійно плаче і скаржиться на долю, бачить в усьому тільки погане, негативне. Зустрічаємо і таких, хто, як Лоскотон, веселить людей, ніби випромінює радість і життєву енергію. Важливо, що переміг в цьому поєдинку песимізму і оптимізму саме Лоскотон. Цим В. Симоненко підкреслює, що радісне ставлення до життя є природним для людини.

Читаючи казки, ми часто дізнаємося в казкових образах не тільки оточуючих, але і себе. Я зрозумів, що сам іноді веду себе, як справжній цар Плаксій. А. коли мої близькі намагаються пояснити мені неправильність моєї поведінки, я часто тільки злюся ... Але добре, що ця казка допомогла мені зрозуміти свої помилки. Тепер я постараюся не перетворюватися в царя скигліїв, навіть якщо все складається не так, як я хочу, І, звичайно, мені б хотілося стати Лоскотоном для моїх близьких і друзів: приносити їм радість і сміх, веселити і відволікати від життєвих негараздів.

3.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (6 Votes)