Богдан Лепкий назвав свій твір "казкою для дітей: малих і дорослих". Мабудь, малі діти, читаючи цю казку, потішаться із вчинку мишки, дорослі діти, замисляться над важливими для людей істинами. На прикладі мишки та господарів, автор хотів показати четачеві яки цінності в житті людини можна вважати справжніми, а які – фальшивими.

Головна героїня твору - мишка, ценує своїх дітей. Турбується про їхнє не лише фізичне, але й моральне здоров’я. Для неї притаманні таки риси як: співчуття, милосердя, справедливість, любов до дітей, прагнення допомогти, нетерпимість до кривди і це є справжні цінності.

А ось що найбільше цінують господарі? - Гроші. На перший погляд це звичайні заможні люди. Що ж ховається за їх масками? Чому цю цінність не можна вважати справжньою?. Зароблені на горі людей гроші не приносять їм щастя і благополуччя: господарі не знають щастя материнства і батьківства, не люблять один-одного, їм байдужа доля країни. Господар стає злочинцем, господиня втрачає жіночу здатність до співчуття і милосердя.

Я вважаю що не треба бути скупим, не можна збудувати свого щастя на воєнному лихолітті, на чужому горі та зубожінні тощо.

3.6916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.69 (60 Votes)