Цитатна характеристика Пидорка Корж "Вечір проти Івана Купала", М. Гоголь:

Заможна козачка; зовнішня краса і духовне багатство; щирість, доброта, чуйність; здатність до палкого кохання: "Повненькі щоки в козачки були свіжі й яскраві, як мак най-ніжнішої рожевої барви... що брови, мов чорні шнурочки... що ротик, на який дивлячись облизувалася тодішня молодь; що волосся її, чорне, як крило ворона, м’яке, як молодий льон, падало дрібними кучерями на шитий золотом кунтуш"

Горе і страждання; безвихідність, змарнілість; "знесилилася, зачахла": "Але колишньої Пидорки вже пізнати не можна було. Ані рум’янцю, ані косметики, знесилилася, зачахла, виплакала ясні очі"

Прагнення боротися з "нечистою силою"; черниця у Київській лаврі: "Пидорка дала обітницю йти на прощу; зібрала, що залиши­лося після батька, і через кілька днів її справді вже не було в селі. Куди пішла вона, ніхто не міг сказати. Послужливі ба­бусі відправили, було, її вже туди, куди й Петро подався; та якось козак, приїхавши з Києва, розповів, що бачив у лаврі чорницю, всю висохлу, як скелет, яка безперестанку молилася, і в якій земляки, за всіма прикметами, впізнали Пидорку".

Інформаційне ґроно щодо характеристики образу Пидорки: заможна козачка; зовнішня краса і духовне багатство; щирість, доброта, чуйність; здатність до палкого кохання (доля героя до одруження); горе і страждання; безвихідність, змарнілість; "знесилилася, зачахла"; прагнення боротися з "нечистою силою"; черниця у Київській лаврі (подружнє життя).

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)