Українські народні казки надзвичайно різноманітні. Є казки про тварин, в яких звірі вміють говорити, думати, відчувати. Є казки, в яких діють люди або історичні особи (нехай часто і вигадані). Є фантастичні казки, в яких розповідається про неіснуючі казкових істот.

Але у всіх казках є щось спільне. По-перше, все казки мають велике повчальне значення. Добро в них перемагає, і саме цим мені також подобаються казки: після них ти віриш, що все буде добре, що світ справедливий, а будь-які неприємності пройдуть з часом. Можна навіть сказати, що в казках дається відповідь на вічні питання: про сенс людського життя, про сутність людини, про добро і зло, життя і смерті.

Важливо і те, що в українських казках прекрасно змальовані риси характеру українців. Тому наші народні казки близькі і зрозумілі нам по духу, ми дізнаємося в них себе, тому читання стає для нас ще більш захоплюючою. Мені подобається казка "Мудра дівчина". У ній дівчинка Маруся відгадала всі загадки пана, впоралася з усіма завданнями.

Дотепність і розум, як на мене, є одними з головних рис нашого національного характеру. Через різні обставини далеко не всі українців минулому могли здобути освіту, а й без освіти вони в повсякденному житті виявляли свій розум і кмітливість, з честю виходили зі складних ситуацій.

Я вважаю, що питання національного характеру є дуже цікавим. Мені було б цікаво дізнатися більше про те, які риси характерні для людини того чи іншого народу. Читаючи народні казки, ми дізнаємося більше про спосіб мислення наших предків, про їх ставлення до життя, ми дізнаємося також і про їх характер. А значить, і наш з вами характер, адже риси національного менталітету (способу мислення, характеру) формуються протягом століть і так само протягом століть передаються від покоління до покоління.

Світ казок не тільки цікавий і повчальний, але і чарівний, фантастичний. Мені дуже цікаво спостерігати за сюжетами, в яких діють тварини або казкові істоти. Кожній людині подобається мріяти і фантазувати, тому казка цікава не тільки дітям, а й дорослим. Можливо, тому мої батьки і бабуся так люблять розповідати мені казки. Слухаючи їх, я відразу уявляю, як століття тому такі ж казки оповідала своїм онукам моя прапрапрабабуся, вкладаючи в них народну мудрість і власну душу ...

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)